Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Tural Uyarıda Bulundu

Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural, desteklemeden faydalanmak isteyen ayçiçeği üreticilerine belgelerini teslim etmeleri uyarısında bulundu.

Yerel 13.12.2019, 13:42
Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Tural Uyarıda Bulundu

Ayçiçeği üreticilerine belgelerini teslim etmeleri uyarısında bulunan, Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural, desteklemeden faydalanmak isteyenleri uyardı.

Tural, yaptığı açıklamada, desteklemeden faydalanmak isteyen kooperatif üyesi ve diğer ayçiçeği üreticilerinin ayçiçeklerine ait müstahsil makbuzu veya faturalarını teslim sürecinin 16 Aralık pazartesi günü başlayacağını belirterek; “Üreticilerimiz gelecek yıl mart ayı sonuna kadar sattıkları ürünlerine ait belgeleri Havza İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmekte.” dedi.

 Tural, evrakların tesliminden sonra ayçiçeği destekleme priminin hesaplarına yatacağını kaydetti.

Ayçiçeğinde devlet desteğinin ton başına 400 lira olduğunu hatırlatan Tural; “ Üyelerimiz ve diğer ayçiçeği ekicisi çiftçilerimizin mağdur duruma düşmemek ve desteklemelerden faydalanmak için gerekli müstahsil makbuzu veya faturalarını muhakkak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne teslim etmeleri önemli.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)