Havza’da hayırsever gurbetçi Selahattin Akkaya'ya plaket

Gurbetçi Selahattin Akkaya, Orta Cami'nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tadilata alınarak kapatılması üzerine 17 ay süre ile kendisine ait binanın alt katındaki işyerini Havza İlçe Müftlüğüne tahsis etti.

Yerel 22.01.2022, 20:48
Havza’da hayırsever gurbetçi  Selahattin Akkaya'ya plaket

Havza’da Orta Caminin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tadilata alındı. İşyerini ücretsiz olarak Havza İlçe Müftülüğüne tahsis eden ve mescit olarak kullandıran hayırsever gurbetçi Selahattin Akkaya'ya  plaket verildi.

Gurbetçi Selahattin Akkaya uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve emekli olduktan sonra memleketi olan Havza’ya yerleştib Gurbetçi Selahattin Akkaya Orta Caminin Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tadilata alınarak kapatılması üzerine 17 ay süre ile kendisine ait binanın alt katındaki işyerini Havza İlçe Müftlüğüne tahsis ederek mescit olarak kullandırdı. Bu süre boyunca hiçbir ücret talep etmeyen hayırsever Akkaya’ya Orta Cami cemaati tarafından plaket verildi. Orta Cami İmam Hatibi Murat Demircan ve Müezzini Hasan Ali Yücel tarafından Akkaya’a camii cemaati adına teşekkür edildi.

Orta Cami İmam Hatibi Murat Demircan; “Allah Selahhatin ağabeyimizden razı olsun bizleri 17 ay burada misafir etti. Rabbim kendisine kolay kolay kimseye nasip olmayacak bir iyilik nasip etti. Allah kendisinden razı olsun. 17 ay boyunca bizden ücret almadan ibadetlerimizi burada yapmamıza vesile oldu. Cemaatimiz adına kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra tadilatı tamamlanan camimizde ibadetlerimize devam edeceğiz.”dedi.

Selahattin Akkaya ise duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Allah bizlere nasip etti ve cemaatimize kısa süre olsa bir hizmet ettik. Bu benim için çok büyük bir gurur.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)