Havza’da Jandarmadan 3 günlük kısıtlamada yoğun mesai

Samsun - Havza kırsal bölgede Jandarma ekipleri, araçlarda ve mahallelerde korona virüsü tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol ediliyor.

Yerel 25.04.2021, 13:37
Havza’da Jandarmadan 3 günlük kısıtlamada yoğun mesai

Samsun Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tüm dünyada etkili olan korona virüse karşı alınan önlemlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Günlük kısıtlama süresinde denetimlerini arttıran Jandarma ekipleri filyasyon ve yol kontrollerine ara vermeden devam etti.

Kırsal bölgede Jandarma ekipleri, araçlarda ve mahallelerde korona virüsü tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol ediliyor.

Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, sorumluluk bölgelerinde filyasyon çalışmaları yapıyor. Mahalleleri de kontrol eden ekipler, duyuru yaparak maske, mesafe ve hijyen uyarısı yapıyor. Evleri de denetleyen ekipler, pozitif ve temaslı kişilerin alınan tedbirlere uyulup uyulmadığına bakıyor ve sonuçları anında Filyasyon ve İzolasyon Takip Sistemine (FİTAS) bildirim yapılıyor.

Jandarma ekipleri sorumluluk alanında kalan konaklama tesisleri, lokanta ve işyerlerinde de denetimler yaparak Kovit Tedbirleri hakkında uyarılarda bulunuyorlar.

Yol kontrol noktasında yapılan denetimlerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ederek vatandaşlara uyarılarda bulunuluyor.

İlçe Jandarma komutanlığından yapılan açıklamada denetimlerin artarak devam edeceği bildirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)