banner424

banner425

banner423Havza'da Marketlere Denetim

Havza’da dinamik denetim ekibine dahil olan Havza Belediyesi marketlerde denetim ve bilgilendirmelerini artırdı.

Yerel 13.03.2021, 11:24 13.03.2021, 11:45
Havza'da Marketlere Denetim

Havza Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından marketlerde denetim ve bilgilendirme yapıldı. Kontrollü normalleşme dönemi ile birlikte oluşturulan dinamik denetim ekibine dahil olan Havza Belediyesi ilçede faaliyet gösteren marketlerde denetim ve bilgilendirme yaptı.

Zabıta tarafından yapılan denetimlerde içeride bulunması gereken müşteri sayısı, uyarı levha ve tabelaları ile uyarıcı işaretler, dezenfaktan noktaları denetlenerek anlık olarak İçişleri Bakanlığı Salgın Denetim (İSDEM) Uygulamasına anlık olarak işlendi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Havza Belediyesi olarak pandeminin başladığı ilk günden bu yana çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini belirterek; “Ülke genelinde kontrollü normalleşme dönemi olarak tanımlanan sürece geçildi. Bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için; temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen tedbirlere toplumun tüm kesimlerince azami düzeyde uyulmasının önemi kadar yürütülecek denetim faaliyetlerinin etkinliği önemli bir etken. Bu amaçla dinamik denetim süreci başladı. Bizlerde oluşturduğumuz ekipler ile denetimlerimize başladık. Yapılan denetim sonuçları anlık olarak İSDEM uygulamasına yüklenmekte. İşletmecilerimizin konuya göstermiş oldukları hassasiyete teşekkür ederim.” dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)