Havza'da Toplu İş Sözleşmesiyle İşçilerin Yüzü Güldü

Hizmet İş Sendikası ve Havza Belediyesi arasında Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de istidam edilen 107 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yerel 25.11.2020, 16:41 25.11.2020, 22:39
Havza'da Toplu İş Sözleşmesiyle İşçilerin Yüzü Güldü

Hizmet İş Sendikası ile Havza Belediyesine ait Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş. arasında yaklaşık 1 aydır devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri atılan imzalar ile son buldu.

Toplu İş Sözleşme ile işçiler maaşlarına yüzde 15 oranında zam aldı. Diğer sosyal haklarında eklenmesi ile bu oran yüzde 45’a ulaştı. Sosyal haklar kapsamında işçiler 52 günlük ikramiye hakkı da kazandılar.

Toplu iş sözleşe imza töreni Havza Belediyesi Meclis Salonunda düzenlendi. imza töreni Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun arasında imzalandı.

Başkan Sebahattin Özdemir’e işçi haklarına verdiği önem ve destek için teşekkür eden Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun “1 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü maddi ve manevi kazanımları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyor, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile aramızda çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
az bulutlu