banner434

banner433

Havza’da uçkun ilaçlaması devam ediyor

Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi tarafından havaların ısınması ile birlikte başlatılan sinek, sivrisinek ve karasinek mücadelesi kapsamında ilçe genelinde periyodik aralıklar ile ilaçlama çalışması devam ediyor.

Yerel 09.06.2021, 11:27
Havza’da uçkun ilaçlaması devam ediyor

Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi  sinek, sivrisinek ve karasinek mücadelesi kapsamında ilçe genelinde periyodik aralıklar ile ilaçlama çalışması devam ediyor.

Devam eden uçkun ile mücadele çalışmaları kapsamında ilçe merkezinden geçen Hacı Osman Deresi, çöp toplama merkezi, sebze pazarı, atık su kanalları ve çöp konteynırları da düzenli olarak ilaçlanmakta.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir “ İlçe merkezimizde uçkun ve haşerelere karşı ilaçlı mücadele çalışmaları periyodik olarak aralıksız devam ediyor. Haşere ile mücadelede kullanılan ilaçlar doğal dengeye zarar vermeyen ilaçlar kullanılmakta olup hiçbir şekilde çevreye zarar verilmemektedir.” Dedi.

Özdemir; “Hem temizlik, hem sağlık hem de kanatlı haşere ve sinek ile mücadele konusunda çöplerin açık alanlara atılmaması çok önemli.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)