Havzalılar 15 Temmuz’un Yıldönümünde Bir Araya Geldi

Havza'da15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Kevser Parkı olan Kevser Cami önünde düzenlenen programın ardından okunan sala ile demokrasi nöbeti tutuldu.

Yerel 16.07.2021, 10:08
Havzalılar 15 Temmuz’un Yıldönümünde Bir Araya Geldi

FETÖ/PDY darbe girişimi 5. Yıldönümünde Havza’da 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Kevser Parkı olan Kevser Cami önünde düzenlenen programın ardından okunan sala ile demokrasi nöbeti tutuldu. Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan nöbette ilk olarak slayt gösterimi yapıldı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yaptığı konuşmada, millet iradesinin feraset ve cesaret tecelli ettiği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5. yıl dönümü kutladıklarını ifade etti. Tüm Türkiye olduğu gibi Havza’da da tek yürek olarak burada dünya ya Türk milletinin inancını ve kararlılığını bir kez daha göstermiş olacaklarını belirten Özdemir; "Her 15 Temmuz olduğu gibi o gece hainlerin açtığı ateşler ile şahadet şerbetini içen 251 şehidimizin hüznünü yaşarken, diğer taraftan dünyada eşine az rastlanır direnişe imza atmanın da onurunu yaşamaktayız. Tarihimiz boyunca kazanmış olduğumuz her zaferin ardında aziz Türk milletinin azim, cesaret ve kararlılığı vardır. 15 Temmuz Zaferi tanklara ve uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin onurudur. Bu zafer Çanakkale Ruhunun hale taze olduğunda bir kanıtıdır aslında.” dedi.

Darbe girişimin püskürtülmesi ile Türkiye yeni bir döneme giridiğini dile getiren Başkan Özdemir, "Ülkemiz 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. İçindeki hainleri temizleyen ülkemiz yerli savunma sanayisinden onurlu dış politikaya, terör ile mücadeleden, yerli üretim alanındaki atımlarına varıncaya kadar gün geçtikçe daha güçlü bir ülke olma yolunda emin adımlar ile yürümektedir. Bu vesile ile bizler için büyük ilham kaynağı olan, ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor. Gazilerimize de acil şifalar dileyerek, şükranlarımı sunuyorum. Rabbim dini İslam’ın bayraktarlığı yapmış olan aziz milletimizin birlik ve beraberliğini daim kılsın.” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise, 15 Temmuz’un Türk halkının demokrasiyi tüm dünyaya gösterdiği gün olduğunu belirtti. Metin Yılmaz, “ Yüce Türk Milleti FETÖ darbe girişimine karşı 5 yıl önce tüm siyasi etnik ve kültürel ayrılıklarını bir kenara bırakarak Anayasa’yı askıya almak isteyen masum sivilleri vurup, meclisi bombalayan darbecilere karşı tek vücut olduğu ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız’ dediği bu gün 15 Temmuz. Bağımsızlık ve demokrasi uğruna canlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyorum. Ruhları şad olsun. Halkımız kendi iradesine darbe vurmak isteyenlere geçmişte olduğu gibi bu günde eşsiz bir zafer kazanmıştır. Bu yüce millet 15 Temmuz gecesi yapılanları hiçbir zaman unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır. Halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)