Hayal Edemeyeceğimiz Bir Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi iş birliğiyle, Sarıgöl ilçesinde Dindarlı-Uruflar Mahallelerinin karayolları ile bağlantısını sağlayan 2 kilometrelik yolda asfalt çalışması gerçekleştiriliyor.

Yerel 23.06.2021, 15:07
Hayal Edemeyeceğimiz Bir Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’a teşekkürlerini ileten Dindarlı Mahalle Muhtarı Soner Sözer, şu sözlerle çalışmanın kendileri için önemini vurguladı; “Hayal edemeyeceğiz şekilde bir yol oldu.”

Bin 200 kilometre hedefiyle sezona başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yol yapım çalışmalarına özveriyle devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl Belediyesi ile iş birliği içerisinde Dindarlı- Uruflar Mahallelerinin karayolları ile bağlantısını sağlayan 2 kilometrelik yolda asfalt çalışması gerçekleştiriliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Sarıgöl Belediye Başkan Yardımcısı Hamza İlhan, Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Akif Kılıçaslan, Sarıgöl Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ozan Sezen, MHP İlçe Başkanı Ahmet Buldanlı, Belediye Meclis Üyeleri ve Dindarlı Mahalle Muhtarı Soner Sözer ile birlikte çalışmaları inceledi.

“Ekiplerimiz özveriyle çalışıyor”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, yol yapım çalışmalarını özveriyle yürüten ekibe kolaylıklar diledi.  Yapılan yol çalışmalarında, ekiplerin özverili çalışmasının büyük katkısı olduğunun altını çizen Öztozlu, “Kendi ekipleriyle 900 kilometre gibi önemli bir yol çalışması yapan başka bir belediye olduğunu düşünmüyorum. Bu anlamda, ekiplerimiz büyük özveriyle çalışıyor. Hafta sonu olsun, bayram tatili olsun yol yapım ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Bu sezon hedefimiz daha da büyük, bin 200 kilometre. Allah’ın izniyle kazasız belasız, bu hizmeti yapmayı nasip etsin” dedi.

Çalışmalar iş birliğiyle yürütülüyor

Çalışmaları, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi’nin iş birliği içerisinde yürüttüğünü belirten Öztozlu, “Vatandaşlarımızın memnun olması, yapılan çalışmanın yerine ulaşması önemli. Burada da Sarıgöl Belediyemizle ortak bir çalışma yürütüyoruz. El birliğiyle yapamayacağımız bir çalışma yok” dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi verdi

Yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk da, “Bu yolun bir hikâyesi var. Çok kısa bir mesafe gibi görünüyor ama, yol daha önceki haliyle, yaklaşık 4 metre genişliğe sahip ulaşıma elverişli bir yol değildi. Burada Sarıgöl Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin el birliğiyle yaptığı bir çalışmanın ürünü var. Hatta, burada muhtarımızın da desteği var. Küçük bir geçiş köprüsü vardı. Muhtarımız bunun imalatını kendisi yaptı. Bizler ona destek verdi, o bize destek verdik. Daha sonra, yolun keskin virajlarını ortadan kaldırdık. Akabinde biraz da genişletme çalışması. Sonuçta, Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerine hazır bir yol ortaya çıkmış oldu. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin özverili çalışmasının sonucunda da kullanıma elverişli, ulaşıma elverişli bir yol ortaya çıktı. Henüz asfalt atılmadı, şuanda PMT’si serilmiş durumda. Sanki asfalt atılmış gibi rahat bir yol. Vatandaşımız çok memnun. Mahalle muhtarımızla konuşurken de ifade etti, vatandaşlarımız teşekkürlerini bizlere iletmekte. Buradaki asıl teşekkür, büyük başkana, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e. Bu dönem kendisiyle görüşmemizde mevsim şartları ve yakın tarihte başlayacak üzüm hasatı nedeniyle çalışmaların Sarıgöl’den başlayacağının sözünü almıştık.  Başkanımız da gerçekten Sarıgöl’e o değeri verdi. Dindarlı Mahallemize, Sarıgöl’e hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Temel serme çalışması yürütülüyor

Bin 200 kilometre hedefiyle özveriyle çalışmalara devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “2021 yılı asfalt çalışmaları kapsamında Dindarlı-Uruflar Mahallerimizi karayollarına bağlayan 2 kilometrelik güzergâha üzerindeyiz. Burada Büyükşehir Belediyesi ve Sarıgöl Belediyesi ortak olarak çalışma yürütüyor. Yaklaşık 4 metre platform genişliğine sahip, ara bir güzergâh bulunuyordu.  Burada, genişletme, dolgu, platform yükseltme, su geçişleri yapımı  tüm altyapı çalışmaları tamamlandı. Bu hafta da temel serme çalışmalarını yürütüyoruz. Bundan sonra da sathi kaplamasını tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bin 200 kilometrelik asfalt hedefimize ulaşmak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e, yol çalışmalarında ekibimize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmayı özlemle bekliyorduk

Yaklaşık 15 yıldır çalışmanın özlemi içerisinde olduklarını belirten Soner Sözer, “Önceki yıllarda Sarıgöl Belediye Başkanımız Necati Selçuk’tan çalışma yapılması yönünde talepte bulunduk. İlçe belediyemizle birlikte hareket ederek, köylümüzün de desteğiyle yolun alt zeminini hazırladık. Allah razı olsun. Cengiz başkanımız da son dokunuşu yaptı. Hayal edemeyeceğiz bir şekilde yol oldu” şeklinde konuştu.

Dindarlı Mahallesi Muhtar Azası Ferhat Ertan da, çalışmalar nedeniyle memnuniyetini paylaşarak, “Bizim bu çalışmaya yıllardır ihtiyacımız vardı. Burası yüksek rakımda, özellikle kışın donda sıkıntı oluyordu. Allah razı olsun, Büyükşehir Belediyemize ve Sarıgöl Belediyemize. Bütün imkânlarıyla seferber oldular. Bizim kullanımımıza düzenli olarak açtılar. Çok özveriyle çalıştılar. Gereken her şeyi yaptılar. Çok memnunuz, çok teşekkür ederiz. Hizmetlerden çok mutluyuz” dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)