Hayvanlar, Yeterli ve Temiz Su İçecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi, mera otlak ve yaylalarda yayılan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yeterli ve temiz su içmeleri için gerçekleştirdiği hayvan içme suyu göleti temizliklerine Köprübaşı ilçesi ile devam etti.

Yerel 24.11.2020, 11:41
Hayvanlar, Yeterli ve Temiz Su İçecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Köprübaşı ilçesi Alanyolu Mahallesi’nde hayvan içme suyu göletinin temizliğini gerçekleştirdi. Vatandaşların talebi doğrultusunda harekete geçen ekipler, kısa süre içerisinde göletin temizliğini tamamladı.

Hayvancılık faaliyetlerinde dengeli beslemenin yanı sıra hayvanların yeterli ve temiz su içmesinin de oldukça önemli olduğunu belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Alanyolu Mahallesi’nde de hayvan içme suyu göletinin temizliğini tamamladık. Yaşanan mevsimsel kuraklık göz önüne alındığında bu göletin üreticilerimiz için daha da önemli olduğunu görüyoruz. Yağışlarla birlikte, gölet su tutacak ve hayvanlar yaylım sonrası burada temiz su içebilecek. Yaptığımız çalışmalarla, üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
az bulutlu