banner434

banner433

Hilaliye ve Sanayi Yolu için Önemli İşbirliği

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Akhisar Belediyesi tarafından imza altına alınan protokolle Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt üretiminin Akhisar Belediyesi şantiyesinde yer alan asfalt plentinde yapılmasını imza altına alındı.

Yerel 19.03.2022, 11:51
Hilaliye ve Sanayi Yolu için Önemli İşbirliği

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Akhisar Belediyesi tarafından imza altına alınan protokolle Büyükşehir Belediyesi tarafından Hilaliye Caddesi ve Sanayi Yolu’nda devam eden çalışmaların hızlanması ve vatandaşların mağdur edilmemesi amacıyla asfalt üretiminin Akhisar Belediyesi şantiyesinde yer alan asfalt plentinde yapılması imza altına alındı.

Protokol kapsamında, yapılan çalışma karşılığında Akhisar Belediyesine 15 bin metrekare kilit parke taş ve 150 ton asfalt verileceği belirtilirken, asfalt plentinde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 bin ton asfalt karılacağı ifade edildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 20 milyon liranın üzerinde yatırımla Akhisar’ın en önemli caddelerinden olan Hilaliye ile Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddelerinde çalışmalarına devam ederken, bu çalışmaların daha da hızlanması ve vatandaşların mağdur olmaması amacıyla Akhisar Belediyesinde protokol imzalandı. Çalışma öncesi bölgede MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 5 kilometrelik içme suyu şebeke ve ana isale hattı döşenirken, Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca da yağmur suyu hatları yapımı gerçekleştirilmişti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay protokol imzalamak üzere Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yla bir araya geldi. Protokol, imza altına alınırken Başkan Dutlulu, hayırlı olmasını diledi.

İlçe Belediyesinin Plentinde 25 Bin Ton Asfalt Üretilecek, Karşılığında Belediyeye Asfalt ve Kilit Parke Taşı Desteği Verilecek

İmzalanan protokolle ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde Akhisar’ımızın kalbinde çok önemli bir çalışma yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızı hızlandırmak adına asfalt üretimini Akhisar Belediyesi şantiyesinde yer alan asfalt plentinde üretmek konusunda Akhisar Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu ile protokol imzaladık. Burada 25 bin ton asfalt karacağız. Plente bitüm ve kırma taşını da yine Büyükşehir Belediyesi olarak biz sağlayacağız. Plentin kullanılması karşılığında Akhisar Belediyesine, Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak 15 bin metrekare kilit parke taş ve 150 ton asfalt vereceğiz. Hemşehrilerimizin rahatı ve huzuru için Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmzalanan protokolün Akhisar’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)