Hilmi Bilgin: Yarının Belediyesini Çocuklarımız Yönetecek

Sivaslı Öğrenciler “Hayat Bilgisi Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” kapsamında yazdıkları dilekçelerini Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e takdim ettiler.

Yerel 27.10.2021, 11:04 27.10.2021, 11:23
Hilmi Bilgin: Yarının Belediyesini Çocuklarımız Yönetecek

Sivas Kızılırmak İlkokulu 3-A Sınıfı öğrencileri “Hayat Bilgisi Dilekçe Yazıyorum" etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında yazdıkları dilekçelerini Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e takdim eden Öğrencileri makamında ağırlayan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin dilekçeleri tek tek okuyarak taleplerin giderilmesi içinharekete geçti.

Kızılırmak İlkokulu Hayat Bilgisi dersi kapsamında yerel yönetimleri tanıma, vatandaşlık haklarının kullanımını öğrenmek amacıyla Hayat Bilgisi dersinde “Dilekçe Yazıyorum Konu Etkinliği” düzenlendi.

Renkli görüntülerin yaşandığı ziyarette çocuklar okullarına basketbol, halı saha, çocuk oyun parkı, oyun alanları, okul kütüphanesi için kitaplar, bisiklet yolları, yeşil alanlar gibi istekte bulundular.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çocukların taleplerinin hızla yerine getirileceğini belirtti. Hilmi Bilgin, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yarının Sivas'ını çocuklarımız yönetecek. Onların haklı taleplerini tek tek okuduk. Çocuklarımız halı saha, çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, okul kütüphanesi için kitaplar istiyorlar. Gençlik dostu, spor ve sporcuya her zaman destek veren bir Belediye olarak her mahallemize bu hizmetleri yapmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımız için bir birinden güzel projelerimizi hayata geçirerek onların kişisel gelişimine katkı sağlayacak işlere imza atıyoruz. Onlarla birlikte bu şehri yönetiyoruz. Gençliğe yapılan her yatırım mutlaka karşılığının verir. Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmâl ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder. Biz gelecek neslimizi ihya ederek onların ihtiyaçlarına karşılık vererek, onlara da söz hakkı vererek şehrimizi imar etmeyi önemsiyoruz. Bugün de öğrencilerimizin taleplerini dinledik. İnşallah birçoğunu yerine getireceğiz. Ben bu anlamlı ziyaret için hem öğrencilerimize hem öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.


 

Kaynak: GARABEY
Yorumlar (0)