Alexa

Hükümetin yeni yatırımı: Selfie çeken şehzade

Amasya Belediyesi tarafından yaptırılarak, Yeşilırmak kenarındaki gezi yoluna konulan 'selfie çeken şehzade' heykeli farklı yorumlara neden oldu.

Hükümetin yeni yatırımı: Selfie çeken şehzade

Şehzadeler şehri Amasya'da Amasya belediyesinin Turistleri çekmek için yapılan yatırımlarından birisi de 'selfie çeken şehzade' yakında şaşahalı bir açılış yapılacak.

 Amasya Belediyesi tarafından yaptırılarak, Yeşilırmak kenarındaki gezi yoluna konulan 'selfie çeken şehzade' heykeli farklı yorumlara neden oluyor.

Bir elinde kılıç diğer elinde ise cep telefonu ile selfie çeken heykel, turistlerin ve çok sayıda vatandaşın yoğun ilgisini çekiyor.

Kimi vatandaşlar heykeli eğlenceli bulurken, kimisi eleştiri yağmuruna tuttu. 


Olayı maskaralık boyutunda da değerlendiren vatandaşların bir kısmı tepki gösterdi.

Sosyal medyada da gündem olan heykel hakkında CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Twitter hesabından, "Hükümetimizin Amasya'ya yaptığı yeni yatırım; selfie yapan şehzade. Şaka değil. İlber Hoca'nın yorumlarını duyar gibiyim" tweetini yazdı.

Elinde cep telefonu bulunan heykelin değişik ve olumlu bir yaklaşım olduğunu savunan vatandaşlar ise, yapılan işin art niyet taşımadığını, sadece turistik amaçlı böyle bir girişimin yapılabileceğini kaydetti.

Amasya Belediyesi yetkilileri ise, heykelin tanıtımıyla ilgili basın toplantısı düzenleyeceklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2015, 14:53
YORUM EKLE