Hükümlüler İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlüler için işbirliği protokolü imzalandı. 

Yerel 15.11.2021, 14:02 15.11.2021, 14:15
Hükümlüler İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlüler için işbirliği protokolü imzalanması ardından Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yazılı bir basın açıklamasında bir değerlendirme yaparak, "mahkûm hayatından sonraki topluma adapte olmaları bakımında da çok faydalı olacaktır." dedi.

Hükümlülerin topluma kazandırılması ve topluma verdiği zararı kamu hizmetinde ücretsiz çalışarak geri ödemesi için kamu hizmeti cezası kapsamında Belediye ile Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalanması ardından Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, basın açıklamasında, yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde, kamu hizmeti cezası kapsamında hükümlüler cezalarını Belediye bünyesinde kamu yararına çalışarak çekeceğini, belirterek şunları syledi: 

Kamu kurumları için verimli bir proje olacak

“Gerçekten çok isabetli bir uygulama çünkü mahkûm olan insanlar uzun süre tamamen kendilerini toplumdan tecrit ettiğinde tekrar topluma adapte olmaları çok kolay olmuyor. Bu kişilerin kamu adına faydalı işler üretmeleri hizmet yapmaları hem kamunun menfaatini hem de o şahısların psikolojik olarak da kendilerini bu mahkûm hayatından sonraki topluma adapte olmaları bakımında da çok faydalı olacaktır. İnşallah hem onlar için hem kamu kurumları için verimli bir proje olacaktır. Böyle bir projede bizde Salıpazarı Belediyesi olarak seve seve yer almak istedik” dedi.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)