banner434

banner433

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gökçebey'de vatandaşlarla bir araya geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik’e bağlı Gökçebeyli Köyü’nde incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı açıklamada, “Mevcut durumu görmek istedim. Burada daha önemli bir adım atacağız. Üreticiyi destekleyeceğiz ve bu desteklemenin birinci aktörü İBB olacak” dedi.

Yerel 21.10.2019, 13:11 21.10.2019, 13:26
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gökçebey'de vatandaşlarla bir araya geldi

Pendik’e bağlı Gökçebeyli Köyü’nde incelemelerde bulunanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tarımsal üretim yapılan bölgede, köylü kadınlarla birlikte kameraların karşısına geçti. Burada daha önemli bir adım atacaklarını, Üreticiyi destekleyeceklerini ve bu desteklemenin birinci aktörü İBB olacağını söyledi. 

İmamoğlu, "İstanbul için projelerinizden biri de tarım alanlarını yeniden canlandırmak ve üreticiye destekti. Bu noktada ne aşamada çalışmalarınız? Bir de hala üretici ne istiyor yöneticilerden” sorusuna, “Gökçebeyli Köyü aslında Pendik'te İstanbul'un örnek köylerinden birisi. Burada muazzam bir seracılık var. Tabi bu seracılığın içinde muhtelif sebze türlerinin olduğu gibi, peyzaj türleri de var. Bu bizim için gurur verici. Burada olmak istedim. Beni seçimden önce de davet edenler oldu ama fırsat bulup gelemedim.

Mevcut durumu görmek istedim. Burada daha önemli bir adım atacağız. Üreticiyi destekleyeceğiz ve bu desteklemenin birinci aktörü İBB olacak. Ama park bahçelerde, ama bir kısım tüketici ile buluşma kolaylığı sağlamada. Burada bir başka unsur, az önce girişte hanımefendilere söylediğim gibi, - ki burada Ordu Fatsa'lı, Korgan'lı Kumru'lu aileler var- çokça sebze dolu mutfakları vardır aslında. Buraya gelip, onların o güzel mutfaklarından da beslenebilirler, yiyebilirler, içebilirler. Bu bakımdan burada tam da şunu yapacağız: Bir, köylü yerinde mutlu olacak. İki, ürettiğini satma konusunda kolaylığı olacak. Üç, buradaki sosyal yaşamı kaliteli olacak, ki çoluğuyla çocuğuyla burada mutlu olabilsin. Dördüncüsü, biz bu köyleri bir kalkınma modeliyle, burada bir yenileme ve güzelleştirme çabasında olacağız. Bunda ne var? Altyapısı, kanalı, yolu, asfalt, taşı, peyzajı suyu her şeyiyle bir yenileme modeli. Bunu Gökçebeyli'de başlatacağız" dedi.

İmamoğlu, açıklamalarının ardından köy meydanına kurulan masada, muhtar Ali İhsan Hünük ile Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık eşliğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Önündeki rapordan ve vatandaş anlatımlarından sorunları alan İmamoğlu, çözüm noktasında ortak hareket edileceğini ifade etti. Köy meydanından, Süleyman Cem Bıyık İlk ve Orta Okulu’na geçen İmamoğlu, 1’den 8’e kadar olan tüm sınıfları dolaştı ve öğrencilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. İmamoğlu, matematik defterini imzalamasını isteyen bir öğrencinin isteğini de kırmadı. Öğrencilerle okul bahçesinde toplu fotoğraf çektiren İmamoğlu, köyden ayrıldı. Son olarak yakındaki Kurna Köyü’ne geçen İmamoğlu, burada da incelemelerde bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)