İddialara MASKİ’den Cevap!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’da görev yapan bir Belediye Meclis Üyesinin sosyal medyadan yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Yerel 14.12.2020, 15:47
İddialara MASKİ’den Cevap!

MASKİ yetkilileri, Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerinde yağmur suyu sorununa son vermek için 2 yıldır proje ve keşif çalışması yapıldığını, 3 Aralık Tarihinde de gazetelerde ilan duyurusunun yayınlandığını belirtti. Bahsi geçen mahalleler için 29 Aralık tarihinde ihale yapılacağını ve mahallelerde 4 bin 250 metre yağmur suyu hattı imalatı gerçekleştireceğinin altı çizildi. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, adım adım il genelinde kronikleşmiş sorunları ortadan kaldırmaya devam ediyor. Ancak yapılan hizmetler siyasi çıkar uğruna görmezden geliniyor. Turgutlu ilçesinde görev yapan bir Belediye Meclis Üyesi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalar da bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi. MASKİ yetkilileri, meclis üyesinin idareyle görüşmesi durumunda kolayca alabileceği bir bilginin siyasi şov amaçlı kullanılmaya çalışılmasının üzücü olduğunu söylediler. 2 yıldır etüd, proje ve keşif çalışmalarının yapılarak projesinin hazırlandığı yağmur suyu hattı işinin 3 Aralık Tarihinde Basın İlan Kurumu üzerinden ihale tarihinin paylaşıldığını ifade eden MASKİ yetkilileri, Turgutlu halkının ve muhtarların çalışma ile ilgili bilgisi olduğunu belirttiler.

29 Aralık tarihinde ihale yapılacak

MASKİ yetkilileri proje hazırlıklarını tamamladığı Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerini kapsayan yağmur suyu hattı ve üstyapı çalışmasının ihalesinin 29 Aralık tarihinde yapılacağının altını çizdi. 2 Mahallede 4 bin 250 metre yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapılacak. Ayrıca, 280 adet tekil, 70 metre de boy ızgara imalatı gerçekleştirilecek. Altyapı çalışmalarının ardından ise 30 bin metrekare kilit parke taş imalatı yapılacak.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)