İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, '15 Temmuz' Mesajı Yayımladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 15 Temmuz 2016 gecesinin vatan ve bayrak sevgisinin tank ve tüfeği yendiği örneği olmayan bir gece olduğunu belirtti.

Yerel 14.07.2020, 20:44 14.07.2020, 22:10
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, '15 Temmuz' Mesajı Yayımladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türk milletinin bin 500 yıllık Türk-İslam tarihinde örneği olmayan bu hain girişime destansı bir zaferle cevap verdiğini belirtti.

Başkan Demirtaş,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 15 Temmuz 2016 gecesinin vatan ve bayrak sevgisinin tank ve tüfeği yendiği örneği olmayan bir gece olduğunu belirtti.

Necattin Demirtaş destansı zaferin hiç bir zaman unutulmayacağını belirterek, “15 Temmuz Türk milletinin demokrasiye bağlılığını dünyaya gösterdiği benzeri olmayan bir gecedir. Vatan ve millet sevgisini unutmuş, vicdanı kararmış hainlerin planlarına gönüllerindeki vatan sevgisi ve imanla cevap veren bu aziz millet tarihine yakışır bir destan yazmıştır. Milletin iradesi üzerinde başka bir güç olmadığını bütün dünyaya gösteren genciyle yaşlısıyla bütün bir millet göğsünü siper ederek demokrasiye sahip çıkmıştır. Türk milleti bin 500 yıllık Türk-İslam tarihinde örneği olmayan bu hain girişime birçok örneği olan destansı bir zaferle cevap vermiştir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da bu ülkeyi bölmek isteyenlere unutamayacakları bir ders olan 15 Temmuz zaferinde canlarını feda etmiş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Aziz Milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)