banner424

banner425

banner423İlkadım Belediyesi Esnafına Sahip Çık Kampanyası Başlattı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni önlemlerdeki belirsizlik nedeniyle İlkadım Belediyesi esnafına sahip çık Kampanyası başlattı.

Yerel 28.02.2021, 12:04
İlkadım Belediyesi Esnafına Sahip Çık Kampanyası Başlattı

"Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık' kampanyası başlaatan İlkadım Belediyesi başkanı Necattin Demirtaş, Bu zorlu süreçte mahalle esnafının öneminin daha da iyi anlaşıldığını dile getirdi.

Ekonominin can damarları olan esnafın geçilen bu zor dönemde unutulmaması gerektiğini belirten ve tüm İlkadım halkını yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet eden İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni önlemlerdeki belirsizlik nedeniyle esnafın da kafa karışıklığı yaşadığı bu günlerde mahalle esnafına sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Başkan Demirtaş, "alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık" kampanyası başlattı.

"Gelinen bu zorlu süreçte mahalle esnafının öneminin daha da iyi anlaşılmıştır." ifadelerini kullanan Başkan Demirtaş yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Şimdi alışverişte zincir mağazalarının değil, yerel esnafın yanında olma zamanıdır.

”Esnafımız memleketimizin temel taşı, harcı, betonu ve huzurun sigortasıdır. Küçük esnaf, bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkandır. Her zaman sizlerin yanında olan, veresiye defterini açan, yoksa sonra verirsin diyen, gel bir bardak çayımı iç diyerek muhabbetini esirgemeyen, cenazenizde, düğününüzde yanınızda olan, mahalleyi, sokağı gözetleyen, kollayan esnafımıza sahip çıkma zamanıdır. Çünkü yerel esnaftan alışveriş ekonomiye can vermek demektir. Zor süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde vatandaşlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu noktada ilçemizin  her noktasına görsel afiş ve reklamlarla bu kampanyamızı duyuruyoruz. Şimdi alışverişte zincir mağazalarının değil, yerel esnafın yanında olma zamanıdır. Çağrımıza karşılık vererek esnafına sahip çıkacağına ve bu zorlu günleri dayanışmayla aşacağımıza yürekten inanıyorum. "Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık" çağrımıza tüm halkımızdan destek bekliyoruz"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)