İlkadım Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Hilal Kart ile Destek Verdi

hilal kart (alışveriş kartı), eşya yardımı gibi birçok kalemde yapılan yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek olan İlkadım Belediyesi, Pandemi sürecinde 5 bin haneye gıda kolisi ulaştırdı.

Yerel 25.01.2021, 17:55
İlkadım Belediyesi İhtiyaç Sahiplerine Hilal Kart ile Destek Verdi

İİlkadım Belediyesi, Pandemi sürecinde 5 bin haneye gıda kolisi ulaştırdı. İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü, sıcak yemek, hilal kart (alışveriş kartı), eşya yardımı gibi birçok kalemde yapılan yardımlarla ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyor.

Sosyal projeler her zaman önceliğimizdir

İlkadım Belediyesi, virüse karşı alınan önlemlerin yanı sıra sosyal yardımlar konusunda da öne çıkan hizmetlerin altına imza atıyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” İhtiyaç sahiplerine ayrım yapmadan kucak açan ve ihtiyaçlarına cevap veren bir anlayışla halkımıza hizmet ediyoruz. Bu noktada sosyal projeler her zaman önceliğimiz olmuştur. İlçemizde ihtiyaç sahibi her ailemizin evinde kimse aç kalmasın diye büyük bir uğraş içindeyiz.

Muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor

Bu doğrultuda kurduğumuz aş evimiz ile her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek dağıtıyoruz. Derecelerine göre 5202 aileye alışverişlerini yapmalarına olanak sağlayan Hilal Kart dağıtımını gerçekleştirdik.3334 ailemize ekmek kuponu ile destek oluyoruz. 450 ailemize Kadın Koordinasyon Merkezi’miz aracılığıyla ikinci el eşya yardımları ile belediyemizin yardım elini ilçe halkına uzattık. Belediye olarak ulaşamadığımız, gözden kaçırdığımız vatandaşlarımızı olabilir. İşte bu noktada her duyarlı insanımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor. İhtiyacı olan ailelerin belirlenmesinde duyarlı vatandaşlarında bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)