İlkadım Belediyesi Kaldırım İşgaline Yeni Önlem

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri işlek cadde ve sokaklarda bulunan işyerlerinin kaldırım işgalini önlemek için harekete geçti.

Yerel 13.06.2021, 17:57
İlkadım Belediyesi Kaldırım İşgaline Yeni Önlem

İlkadım Belediyesi, cadde ve sokaklarda vatandaşın rahatça yürümesini engelleyenkaldırım işgaline son veriyor. kaldırım işgalinin önüne geçmek için  Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendirerek işyerlerinin önüne çizgi çalışması yaparak vatandaşın yolunu açıyor.

İlkadım Belediyesi Zabıta Ekipleri, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yaya yolunu kapatan ya da sınırlayan işyerleri için çizgi çalışmasına başladı. Bu kapsamda Pazar, Kale, Ulugazi Mahallelerin de bulunan ilçe halkının ve esnafların fazla olduğu Kasaplar, Fatih Sultan, Bağdat caddelerin de dükkan dükkan dolaşarak kaldırım işgali yapan esnafı ayardı. Zabıta ekipler, kaldırım işgalini önlemek adına kurala uymayan esnafa kabahatler kanunu gereğince idari para cezasının uygulayacak. 

Demirtaş, Esnafımızda yapılan çalışmalara destek vermelerini istiyoruz

Esnafın kaldırım işgali konusunda hassasiyet göstermesinin önem arz ettiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " İlçemizde vatandaşımızın yaya yolunu daha rahat kullanabilmesi ve esnafımızın yol üzerine yaptığı işgallere yönelik denetimlerde tespit edilen sınır çizgilerinin silinmesi ve bunun arkasına sığınarak kaldırım işgaline devam eden esnafımıza yönelik ekiplerimiz sarı çizgileri yeniliyor. Özellikle bebek arabası ya da tekerlekli sandalye kullanan kardeşlerimizin yaya yolunda sıkıntı yaşadığı noktalarda çizgi çalışmalarımızı hassasiyetle sürdüreceğiz. Esnafımızdan ricamız bizlere yardımcı olmaları ve çizilen sarı çizgiyi aşmamalarıdır. Bu hususa dikkat eden esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyor, henüz harekete geçmeyen esnafımız varsa da onların da zabıta ekiplerimize yardımcı olmasını bekliyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)