İlkadım Belediyesi Kar Mesaisinde

İlkadım Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla alarma geçti. Ekipler, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Yerel 16.02.2021, 19:19 21.02.2021, 12:53
İlkadım Belediyesi Kar Mesaisinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün kar yağışı uyarısı yaptığı ilk andan itibaren teyakkuza geçen İlkadım Belediyesi kar yağışının başlamasıyla palanlandığı gibi harekete geçerek, kırsal mahalleler, şehir merkezi, ana arterler ve ara sokaklarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Çalışmalar kapsamında 25 aracın yanı sıra 80 personel görevlendirilirken Case,Grayder ve kepçeler kontak kapatmadan 7/24 çalıştı.Temizlik kar timleri saha personelleri ilçe halkının yoğun olarak kullandığı cadde, hastane ve eczane önlerinde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettirdi. Ayrıca soğuk hava dolayısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmayan İlkadım Belediyesi, Sağlık İşleri ve Zabıta ekipleri hayvanların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi adına şehrin farklı noktalarında bulunan beslenme alanlarına mama ve yem bıraktı.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş çalışmalarla ilgili şunları söyledi; “Araçlarımız ve saha personellerimiz kar için seferber oldu. Ana arterlerde ve ara sokaklarda çalışmalarımız gece yarısından itibaren devam ediyor. Kırsal mahallelerimiz ile şehir merkezimizde ana yollar başta olmak üzere ara sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarımız sürüyor. İlkadım için gecemizi gündüzümüze katarak ara vermeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına nöbetimize devam ediyoruz”

7/24 ACİL “Karla Mücadele” hattı devrede

Plan ve program dahilinde sürdürülen kar çalışmalarının yanı sıra acil durumlarda vatandaşların imdadına koşacaklarını söyleyen Başkan Demirtaş “Yaşanacak acil durumlarda vatandaşlarımızın imdadına yetişiyoruz. Çağrı merkezimiz,444 55 01 ve 0530 328 25 50 Whatsapp hattımız ve sosyal medyamıza gelen talepleri titizlikle inceliyor, vatandaşlarımızı mağdur etmiyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)