İlkadım Belediyesi'nden Ücretsiz Ulaşım Desteği

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarında hastaneye gitmek için araç bulamayan ihtiyaç sahiplerine, ücretsiz ulaşım desteği vereceğini belirtti.

Yerel 10.12.2020, 18:09
İlkadım Belediyesi'nden Ücretsiz Ulaşım Desteği

İlkadım ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde acil hastaneye gitme ihtiyacı duyan vatandaşlara belediyenin araç desteği vereceğini belirten lkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, uygulamanın bu hafta sonu itibari ile başlayacağını açıkladı.

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye olarak destek vermeye devam ettiklerini bu kapsamda İlkadım Belediyesine ait araçların, sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri, aracı olmayıp hastaneye gitme durumunda olan vatandaşlara hizmet vereceğini belirten Demirtaş, ”Halkımızın iyi gününde ve kötü  yanında olduğumuzu hissettirecek uygulamaları ilçemizde hakim kılıyoruz. Belediye olarak karantinada olan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götürüyoruz. Bununla birlikte salgın ile mücadelede binaların dezenfekte edilmesi, sokakların yıkanması, kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın market, eczane ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması gibi hizmetlerde ekiplerimiz fedakarca çalışıyor. Son olarak İlkadım Belediyesine ait araçlarımızda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında aracı olmayan ve hastaneye gitme ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet verecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağında belediyemizin 444 0 55 01- 0505 178 55 01 arayıp, aracının olmadığını ve hastaneye gideceğini belirten vatandaşlarımıza ekiplerimiz anında araç gönderecek ve hastayı hastaneye götürecek" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu