İlkadım Belediyesi Öğrencileri Sınav Yerlerine Taşıdı

İlkadım Belediyesi Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrencilere ücretsiz tahsis edilen araçlarla sınav yerlerine taşıdı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, babalar günü münasebetiyle de bir mesaj yayımladı.

Yerel 20.06.2020, 11:51 20.06.2020, 13:46
İlkadım Belediyesi Öğrencileri Sınav Yerlerine Taşıdı

Liselere Giriş Sınavı (LGS)’ye girecek olan öğrencilere ücretsiz tahsis edilen araçlarla sınav yerlerine taşıyan İlkadım Belediyesi ekiplerini İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Ali Ömeroğlu'da takip etti. Bu arada İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş babalar günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ülke genelinde olduğu gibi İlkadım ilçesinde sınava girecek öğrenciler, Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yıl ilk kez kendi okuduğu okulda sınava girdi. İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri ilçede belirlenen 5 noktada sabahın erken saatlerinde LGS sınavına girecek olan öğrencileri sınava gireceği okullara velileri ile birlikte ulaşımını sağladı. Görev yapan ekipleri bulunduğu noktalarda gezerek ziyaret eden İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Ali Ömeroğlu, sınava girecek öğrenciler ve velilerle bir süre sohbet etti.

Başkan Vekili Ömeroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ülkemizin geleceğini şekillendirecek çocuklarımız için ilçemizde Belediye Başkanımız Sn. Necattin Demirtaş eğitime ayrı bir önem ve hassasiyet veriyor. Bizlerde ilçemizde sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar dileyerek sınav öncesi kısa süreli sohbet ettik. Tüm kurallara dikkat etmeleri konusunda da öğrencilerimizi uyardık. Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadık, inşallah da yaşamayız. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan kıymetli öğrencilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

DEMİRTAŞ; BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Başkan Demirtaş, ailesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan toplum içinde sevgi ve saygının kurulmasında en büyük rolü üstlenen babaların; her zaman varlıklarıyla, yaşamımızı zenginleştirmekte ve güzelleştirmekte olduğunu vurguladı.

“Ailede huzurun ve mutluluğunun devamlılığı yönünde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve ömrünü bizler için vakfeden babalarımız, yüreklerinde taşıdıkları sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü evlatlarından hiçbir zaman esirgemezler. Babalara hak ettikleri değeri vermeli ve onlara karşı saygıda asla kusur etmememiz gerekir. Acılı günlerimizde üzülen, sevinçlerimizi birlikte paylaşan ve bizleri mutlu gördükçe daha da bahtiyar olan babalarımıza, bizler için ne kadar değerli olduklarını, hayatımızın her evresinde kendilerine göstermeliyiz. Çocukları için hayatın her anında her türlü fedakârlıkta bulunan babalarımız, tecrübeleriyle de her zaman bir rehber olmaktadır. Varlıklarıyla ailesine güç veren şefkat ve merhamet abideleri babalarımızı, sadece yılın bir günü değil, hayatımızın her anında anmak, onlara sevgimizi göstermek çok doğru olacaktır. Bu vesileyle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babaları başta olmak üzere, tüm babaların Babalar Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442