İlkadım Belediyesi Sokağa Çıkma Yasağını Fırsata Çevirdi

Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasaklarını fırsata çeviren İlkadım Belediyesi yollarda oluşmuş bozulma ve çukurları yamama ve asfaltlama çalışmalarına devam etti.

Yerel 20.12.2020, 17:08 20.12.2020, 17:44
İlkadım Belediyesi Sokağa Çıkma Yasağını Fırsata Çevirdi

İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri hafta sonu uygulanan sokak kısıtlamasını fırsata çevirerek ana yollarda ve kaldırımlarda oluşan bozulmaların bakım ve onarımını yapıyor.

İlçe merkezindeki sokak ve caddeler başta olmak üzere Yarımada genelinde başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan planlama doğrultusunda İlkadım  sokak ve caddeler baştan ele alınarak üst yapı çalışmaları tamamlanıyor.

Ekipler kullanımın yoğun olduğu ana yollarda ve sokaklarda ağır tonajlı araçların veya iklim koşullarının sebep olduğu bozulmaların kazaya sebep olmaması için oluşan çukurlar yama asfaltla kapattı.

İlkadım Belediyesi’nin tüm birimleriyle korona virüs salgınından halk sağlığını korumak amacıyla sahada görev yaptığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için tüm ekiplerimizle sahadayız. İlaçlama ve dezenfektan çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bozulan yollarda düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Vefa Destek ekiplerimiz, kısıtlama nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koşuyor. Artan vakalar nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Herkese sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
hafif yağmur