İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarına Mama Dağıtıyor

Korona virüs salgını ile mücadelesi sürdüren İlkadım Belediyesi, aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanlarına düzenli olarak mama dağıtımı yapıyor.

Yerel 01.04.2020, 21:01 01.04.2020, 21:44
İlkadım Belediyesi Sokak Hayvanlarına Mama Dağıtıyor

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü korona virüs salgını ile mücadelesi sürdürürken aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanlarına mama dağıtıyor.

Korona virüsü salgını nedeniyle bazı yerlere kısıtlama gelince insanlar tarafından beslenen sokak hayvanları açlık ile karşı karşıya kaldı. İlkadım Belediyesi aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanları için yemek ve mama dağıtımı yapıyor.

Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler İlkadım bulunan 61 mahallenin tamamında geniş çaplı bir çalışma başlattı. Sokak aralarına, parklara ve bahçelere mama bırakan ekipler herkes tarafından takdir topluyor.

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, Devlet yaşasın mahtığıyla canlılara yiyecek dağıttıklarını belirterek, "Kovid-19'dan dolayı sokağa çıkma yasağı var. Aynı zamanda esnafın, lokantanın, kasapların kapandığı bir durum var. Daha önceleri sokak hayvanları buradaki atıklar ile idare edebiliyordu. Biz de bu süreç içerisinde bazı hayvanların bankların altından veya bazı köşelerde ölmeye yüz tutmuş olduğunu gördük. Bu nedenle de İlkadım Belediyesi olarak hem de Osmanlı'dan gelen bir kültürümüz olarak bütün canlıyı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla canlılara yiyecekler dağıtıyoruz. O ağzı dili olmayan hayvanları yaşatmaya çalışıyoruz. Kovid-19 ile mücadelemiz her alanda devam ediyor" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442