İlkadım Belediyesi, ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi imzalandı

İlkadım Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet-Sendikası arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi imzalandı.

Yerel 29.12.2021, 14:51
İlkadım Belediyesi, ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi imzalandı

Belediye bünyesindeki 192 memur ve sözleşmeli personelin yüzü, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın ‘çalışanları enflasyona ezdirmeme’ kararlığı ile bir kez daha güldü.

İlkadım Belediyesi’nde çalışan toplam 192 memurun bir yıllık ‘Sosyal Denge Tazminatı’ sözleşmesi için imza töreni düzenlendi. 2022 yıllarını kapsayan Sosyal Denge Tazminatı yüzde 100 olarak en üst limitten verildi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Türk Yerel Hizmet-Sendikası Samsun Şube Başkanı Tuncay Erden ve Yönetim Kurulu ve birim müdürleri katıldı. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 192 memur ve sözleşmeli personel için en üst limitten sosyal denge tazminatı imzaladıklarını belirterek, hayırlı olmasını diledi.

“Biz gerçekten büyük bir aileyiz”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, imza töreninde yaptığı konuşmada,54 ilden büyük bir ilçe belediyesi olarak ilçemizdeki 61 mahallenin her köşesine hizmet götürmek gibi bir sorumluluklarının bulunduğunu hatırlattı. İlkadım Belediyesi’nde mali anlamda dengelerin her geçen gün daha sağlam zemine oturduğunu ifade etti.

Türk Yerel Hizmet-Sendikası Samsun Şube Başkanı Tuncay Erden, Bugüne kadar il ve ilçe belediyeleri arasında Türkiye’deki en iyi sözleşmeyi imzaladıklarını belirtti.Erdem,  İlkadım’ında bu konuda sancaktarlık yaptığını söyledi. Sözleşme ile adeta bayram yaşandığını belirten Erden “Bu imzanın kıymetini çok iyi biliyoruz. En yüksek devlet memurun alacağı ek gösterge dahil taban aylığına yansıyacak kat sayı miktarına göre çalışanlarımızın maaşlarına yansıyacak. Çalışanlarımızın performansını daha da artırarak, sizi en iyi şekilde temsil edeceğimize ve İlkadım ilçemizi gece gündüz demeden en güzel hizmeti vereceğimize söz veriyoruz. Bu anlamda İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş, üzerine düşeni yaparak yanında çalışan memuru üzmemiştir. Bize bu bayramı yaşattıkları için sayın başkanımıza ve ekibine, tüm çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)