İlkadım Belediyesinden Hijyen Seferberliği

Yerel 11.05.2021, 18:04 11.05.2021, 18:12
İlkadım Belediyesinden Hijyen Seferberliği

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlçemizin merkezinde bulunan cadde, sokak ,park, sağlık ocağı, eczane, ibadethaneler gibi alanların yıkama ve dezenfekte çalışmalarını ilçeye bağlı 14 kırsal mahallemizi de dahil ederek belediye hizmetlerimizden tüm halkımızın istifade etmesini sağlıyoruz” dedi.

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki 47 mahallede yürütülen detaylı temizlik çalışmalarına 14 kırsal mahalleyi de dahil ederek 55 kişide oluşan ekip çift vardiya sistemi ile gece-gündüz demeden 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler ilçedeki yerleşim merkezinde uzakta olan Uzgur, Kuşculu,Kavacık,Kadamut, Aşağı Avdan, Çandır, Toybelen, Çivril, Kapaklı, Yukarı Avdan, Çanakcı,Gürgendağı, Kıran,Derecikte yolları, cami ve yaşam alanlarını dezenfekte katkılı deterjanla yıkayarak dezenfekte etti. Ekipler ayrıca köylerde mesire alanlarında da temizlik çalışması yaparak doğaya bırakılan atıkları topladı.

Sahada yapılan her çalışmayı titizlikle takip ettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçede yürütülen koronavirüsle mücadele çalışmalarının mesai mefhumu olmaksızın devam ettiğini belirtti.

“Temiz ve güzel bir ilkadım için sahadayız”

Daha temiz, daha huzurlu, daha güzel bir İlkadım için gece gündüz sahada temizlik çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Demirtaş 'Mikrobik olması muhtemel noktalarla birlikte şehrimizin her tarafında dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Parklarımız dahil olmak üzere, pazar yerleri ve sokaklar, binalar, ibadethaneler dezenfekte edilip program dahilinde yıkanıyor. Normalleşmenin hızlı gerçekleşmesi için mümkün olduğu kadar kurallara uyalım hem kendi sağlığımızı koruyalım hem de bir başkasının sağlığına zarar vermeyelim” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)