İlkadım Boks Takımı Turnuvayı 6 Madalya İle Kapattı

Antalya'da düzenlenen 6. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupasına (Turkish Open) katılım sağlayan İlkadım Belediyesi Kick Boks takımı 6 madalya ile turnuvayı tamamladı.

Yerel 18.04.2021, 18:07
İlkadım Boks Takımı Turnuvayı 6 Madalya İle Kapattı

İlkadım Belediyespor Kick Boks takımı sporcuları turnuvadan başarı ile döndü. Türkiye Kick boks Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 26 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı turnuvada İlkadım Belediyespor Kick Boks takımı sporcuları Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak gençler ve büyükler kategorilerinde gerçekleştirilen organizasyonda rakipleri karşında kıyasıya mücadele etti.

Büyük Erkekler 74 kg da Full Contact Avrupa Şampiyonu  kategorisinde  Altuğ Demir birincilik elde ederek altın madalya ve kupanın sahibi oldu. Bayanlar 52 Kg K1 Avrupa Şampiyonu kategorisinde Tuğba Nur Kıvrak, kursiye çıkarak altın madalya ve kupayı takımına kazandırdı.

Toplamda 9 sporcu ile turnuvaya katılan İlkadım Belediyespor Kick Boks takımında 91 kg da Kick Light kategorisinde ikinci olan Atanur Yayla Gümüş madalya, 52 Kg Low Kick kategorisinde üçüncü olan Esmanur Uçak Bronz madalya, 81 Kg da Low Kick kategorisinde üçüncü olan Volkan Güvercin Bronz madalya,48 Kg da Full Contact kategorisinde üçüncü olan sporculardan Zeynep Gülcan, Tuğrul Genç, Bronz madalya kazanarak Samsun’a döndü.

Hedefimiz Gaziantep'ki turnuva

İlkadım Belediyesi Kick Boks Antrenörü Fatih Karagül; "26 ülkeden bin 200 sporcunun katıldığı şampiyona da sporcularımız önemli başarı elde etmiştir, bu derecelerle işimiz bitmedi şimdiki hedefimiz 1-7 Temmuz tarihlerinde Gaziantep’te yapılacak olan Kick Boks şampiyonasına hazırlanmak. Sporcularımız burada da elde edeceği derecelerle milli takıma seçilme imkanı bulacak ’ dedi.

İlkadım Belediyesi olarak sporcuların her zaman arkasında olduğunu söyleyen, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bizleri gururlandırdınız. Bu başarınızı kutluyor ve teşekkür ediyorum, spora verdiğimiz değeri bilmeyen yok. Siz sporcularımız başımızın tacısınız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)