İlkadım'da Droneler İşbaşında

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Türkiye’de bir ilke imza attı. Demirtaş tarafından uygulamaya konulan çalışma ile, pide ve ekmek fırınları başta olmak üzere püskürtmeli baca sistemi kullanan işletmelere ait bacalar drone ile denetlenecek.

Yerel 17.09.2020, 16:55 17.09.2020, 17:11
İlkadım'da Droneler İşbaşında

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından uygulamaya konulan çalışma ile özellikle odun yakan pide ve ekmek fırınları başta olmak üzere püskürtmeli baca sistemi kullanan işletmelere ait bacalar drone ile denetlenecek.

Su püskürtme sistemi ile havaya yabancı madde karışmasını önleyen bacaların püskürtme sistemlerinin denetimlerini drone ile gerçekleştirecek ekipler bu çalışma Türkiye’de bir ilke imza attı.

Başkan Demirtaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu uygulamanın tarafımızdan ilk olarak yapılması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Drone’lar hayatımızın her alanına girmekte. Lojistik’te, savunma sanayiinde ve günlük yaşamda kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. İlkadım Belediyesi olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz denetimlerini artık drone ile yapmakta. Şikâyete konu olan odun yakan pide ve ekmek fırınlarında özellikle su püskürtmeli baca sistemlerinde, püskürtme nodullarının sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını drone ile kontrol ediyoruz. Ekiplerimiz denetim esnasında çatı katına çıkmak ve bacaya yaklaşmak gibi tehlikeli ve kolay olmayan yöntemleri uygulamak durumunda kalıyorlardı. Ancak drone ile yaptığımız kontrollerde daha sağlıklı ve tehlikesiz kontrol ve denetimlerimizi gerçekleştirip şikâyetleri zamanında değerlendirmiş oluyoruz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu