İlkadım'da Korona Virüse Karşı Toplu Savaş

Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüse karşı toplu savaş açan İlkadım Belediyesi 600’ün üzerinde personeli ile 7 gün 24 saat görev başında bulunuyor. Başkan Demirtaş, tarafından oluşturulan VEFA timi bütün taleplere anında cevap veriyor.

Yerel 29.03.2020, 16:45 29.03.2020, 17:14
İlkadım'da Korona Virüse Karşı Toplu Savaş

İlkadım’da, İlkadım Belediye Başkanı Necatttin Demirtaş komutasında korona virüse karşı topyekün bir savaş veriliyor. İlkadım lçesi genelinde temizlikten ilaçlamaya, bilgilendirmeden düzenlemelere kadar her alanda 600’den fazla personel görevlendrildi.İlkadım’da virüsle etkisini kaybedene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Halkımızın sağlığını en üst düzeyde korumak için canla başla çalışan mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim” dedi.

ÜCRETSİZ MASKE

Salgına karşı yürütülen mücadelede en önemli eksiklerden biri olarak belirlenen maskeler İlkadım'da üretiliyor. İlkadım Belediyesi Kültür Merkezlerinde eğitmenlik yapan usta öğretici ve kursiyerlerin gönüllü katılımı ile gerçekleştirilen proje ile üretilen koruyucu maskeler korona virüsü kapsamında görev yapan kamu çalışanlarına ücretsiz dağıtıldığı belirtildi.

VEFA TİMİ GÖREVDE

65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı bulunan ve engelli vatandaşların evden çıkmadan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından oluşturulan Vefa Timi 444 55 01 ve 0505 178 55 01 numaralı telefonlarla doğrudan yada valilik aracılığı ile belediyeye ulaştırılan taleplere anında cevap verebiliyor. 7 araç ve 30 personel ile vatandaşların taleplerini karşılayan Vefa Timi hafta sonu dahil mesai mefhumu gözetmeden çalışıyor.

İLKADIM BAŞTAN AŞAĞI DEZENFEKTE EDİYORLAR

İlkadım Belediyesi günlük rutin temizlik işlerini 350 kişilik bir ekiple sürdürüyor. İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde tüm ilçe sokak sokak ilaçlı ve köpüklü suyla yıkanıyor ve dezenfekte ediliyor. Kurulan 50 kişilik bir temizlik ekibi gece ve gündüz iki vardiya olarak hizmet veriyor.

İLÇE GENELİNDEKİ KAMU KURUMLARI İLAÇLANIYOR

Virüse karşı en büyük etkenlerden olan dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarına ilk günden itibaren başlayan İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları ilaçlama çalışmaları ile adeta tüm ilçeyi dezenfekte ediyor. Bir yandan kurum çalışanlarının sağlık durumlarını kontrol için vücut ısılarını ölçmeyi sürdürüyor. 15 personel ile aralıksız devam eden ilaçlama çalışmalarında başta kamu kurum ve kuruluşları binaları olmak üzere; çocuk parkları, cadde ve sokaklarda bulunan dinlenme alanları, muhtarlıklar, sabit banklar, spor tesisleri, metruk binalar, toplu taşıma araçları ve daha birçok yerde mücadeleyi sürdürüyorlar.

75 PERSONELLE İLKADIM’IN DÖRT BİR YANINDALAR

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri de özverili çalışmaları ile vatandaşlardan takdir görmeyi sürdürüyor. “Biz sizin için buradayız, siz de bizim için evde kalın” sloganı ile vatandaşların her türlü yardımına koşan Zabıta personeli bir yandan da halkın sağlığını korumak amacı ile denetimlerini sürdürüyor. Açık olan işletmeler ve Pazar yerlerinde ki çalışmaları sürdüren ekipler gün boyunca yaptıkları anonslarla uyarı ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyorlar. Özellikle Pazar yerlerinde halkın sağlığını tehdit edecek hiçbir şeye müsaade etmeyen Zabıta personelleri pazarcı esnafının sağlığını da dağıttıkları ücretsiz maskelerle korumaya çalışıyor.

İLKADIM BELEDİYESİ VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR

Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçlarında alınacak önlemler durak durak gezilerek vatandaşlar ve şoförlere anlatılırken İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmalarla halkın bilinçlendirilmesi amacı ile tüm reklam alanları korona virüs mücadelesi için kullanılmakta.

DEMİRTAŞ; GÖREVİMİZİN BAŞINDA AYRILMAYACAĞIZ

Yaşanılan zor günlerin disiplinli ve beraberlik içerisinde çalışılarak geride kalacağını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Bu zor günlerde önce sağlık önce vatandaşımız diyerek insanüstü bir mücadeleyi ilçemiz genelinde sürdürüyoruz. Birçok çalışanımız izin kullanmak için talep de dahi bulunmadan görevlerini en iyi şekilde ve fedakarca sürdürüyor. Başta İlkadım olmak üzere şehrimiz ve hatta ülkemize böyle zor bir zamanda sağlayabileceğimiz her faydanın büyük önemi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle görevimizin başından bir an bile ayrılmadan her birimiz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu süreç boyunca evde kal çağrılarına mümkün oldukça uyan hemşehrilerime ve özveri ile mücadeleye devam eden mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)