İlkadım'da, 'Temizlik İlkadım Temiz Mahalle' programı

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Temizlik ve Sağlık Timi” tarafından İlkadım mahalleleri gece gündüz temizleniyor.

Yerel 14.03.2021, 17:42
İlkadım'da, 'Temizlik İlkadım Temiz Mahalle' programı

İlkadım Belediyesi “Temizlik ve Sağlık Timi” gece ve gündüz fedakârca çalışarak  pandemi sürecinde ortak kullanım alanlarından virüs kapmasının önüne geçiyor.

İlkadım Belediyesi, “Temizlik İlkadım Temiz Mahalle programıyla devam eden çalışmada ekipler, bölge bölge ayrılarak, belirlenen noktaları baştan sona temizliyor. İlk olarak cadde ve sokaklardaki yabani otlar temizleniyor. Daha sonra konteyner yıkama aracı çöp konteynerini yıkayıp dezenfekte ediyor. Son olarak ise yıkama aracı temizlenen cadde ve sokakları yıkıyor. Temizlenen cadde ve sokaklar çevre sakinleri tarafından büyük beğeni topluyor.

"Temiz İlkadım için çalışıyoruz"

Şehrin göz bebeği konumunda olan ilkadım ilçesinin temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,“ Hemşehrilerimizi daha temiz bir çevre ve temiz bir şehirde yaşatmaya kararlıyız. Vatandaşlarımızın temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri için Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz her gün düzenli olarak özverili bir çalışma yapıyor. İlçemizde geniş kapsamlı yürüttüğümüz hijyen seferberliği ve dezenfekte çalışmalarıyla Koronavirüsün yayılımını azaltmak için yoğun çaba harcıyoruz. Cadde ve sokaklarımız belirlenen plan ve program içerisinde sürekli temizleniyor. 61 mahallemizi kapsayan “Temizlik İlkadım Temiz Mahalle” programı ile bütün sokaklarını tertemiz yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bu süreçte tüm ilçe halkına maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet hususunda gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, aynı hassasiyetle bu süreci devam ettirmemizin önemine bir kez daha dikkat çekmek istiyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)