İlkadım'da Yürek Isıtan Yardım!

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi hanelere soba ve eşya yardımında bulunan İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü adeta yürekleri ısıttı.

Yerel 07.11.2020, 00:10
İlkadım'da Yürek Isıtan Yardım!

Kış mevsimi gelmesiyle birlikte Koltuk Takımı, Yataklı Baza, Soba ,Perde ,Halı ,Mutfak Malzemeleri, Kapaklı Dolap gibi ihtiyaçları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran İlkadım Belediyesi ekipleri yürekleri ısıttı.

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ihtiyaç sahibi hanelere yardımda bulundu.

Sosyal belediyecilikte ki örnek uygulamalarına devam eden İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri soğuk kış günleri sebebiyle zor koşullarda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine sobaları teslim ederek sıcak bir yuvada yaşam sürdürebilmelerini sağlıyor.

Mahalle muhtarlıkları ,Kaymakamlık ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonu işbirliği ile belirlenen ihtiyaç sahibi ailelerle usulüne uygun olarak yardım ulaştıran İlkadım Belediyesi, bu kapsamda Anadolu ve Fevzi Çakmak Mahallelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere hayat desteği olan Sosyal Yardım Müdürlüğü ekipleri Koltuk Takımı, Yataklı Baza, Soba ,Perde ,Halı ,Mutfak Malzemeleri, Kapaklı Dolap gibi ihtiyaçları, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Demirtaş, “Tek önceliğimiz vatandaşlarımız”

Hizmetlerde her zaman önceliğin vatandaş olduğunu dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Sosyal belediyecilik hedefimiz doğrultusunda vatandaşımızın her ihtiyacında yanında oluyoruz. Hayırseverler ve vatandaşlarımızdan alınan ihtiyaç fazlası eşyaları yine ilçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırarak paylaşma ve dayanışma kültürünü ilçemizde büyüterek devam ettiriyoruz. Özellikle pandemi sürecinden olumsuz etkilenen ailelerimize devletin şefkat elini uzatarak destek olamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Eşya ve soba yardımını alan aileler duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu