İlkadım Kent Konseyi Başkanı Atasoy'dan Demirtaş'a Ziyaret

İlkadım Gençlik Meclisi Kent Konseyi'nin 19 Kasım Salı günün yapılan seçimlerinden sonra başkanlığa seçilen Bilgehan Yahya Atasoy ilk ziyaretlerini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret ederek gerçekleştirdi.

Yerel 25.11.2019, 12:48
İlkadım Kent Konseyi Başkanı Atasoy'dan Demirtaş'a Ziyaret

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret den İlkadım Belediyesi Gençlik Meclisi Kent Konseyi Başkanı Bilgehan Yahya Atasoy ve yürütme kurulu üyeleri çalışmaları ile ilgili bilgi verdiler. 

İlkadım Gençlik Meclisi  Kent Konseyi Başkanı Bilgehan Yahya Atasoy, "Daha yaşanabilir bir İlkadım için, bugünden geleceğe rahat, planlı, güvenli, bir ortamda yaşamamız için halkımızla birlikte ortak akıl yürüterek çalışmalarımıza yön vereceğiz." dedi.

Başkan Demirtaş yaptığı konuşmada,önemli çalışmaların altına imza atacaklarına inandığını söyleyerek “ Yeni dönem kent konseyi başkanımızı ve yürütme kurulu üyelerimizi öncelikle kutluyorum. Kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum. Kent konseyleri bulunduğu yerlerde önemli bir işleve sahiptir. Kent konseylerinin kurulma amacı kentin dinamiklerini harekete geçirmek ve kenti birçok yönden geliştirmektir. El birliğiyle kenti yönetmenin en demokratik yollarından biri de kent konseylerini harekete geçirmektir. İlkadım halkına önemli ölçüde yarar sağlayacağı inancı içerisindeyim. Bu hususta Gençlik Meclisi Kent Konseyi ilçemizde önemli çalışmalara imza atacaktır” dedi.

‘’Ortak akıl ile çalışmalarımıza yön vereceğiz’’

Daha yaşanabilir bir İlkadım için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten  Atasoy, Bağımsızlık mücadelesinin başlatıldığı, "kurtuluş meşalesinin yakıldığı, ilk adımın atıldığı, Samsunumuzun göz bebeği İlkadım ilçemizde oluşturulan İlkadım Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı olarak kentin geleceğini adına güzel işler yapmak yolunda her türlü birlikteliği sağlayacağız. Daha yaşanabilir bir İlkadım için, bugünden geleceğe rahat, planlı, güvenli, bir ortamda yaşamamız için halkımızla birlikte ortak akıl yürüterek çalışmalarımıza yön vereceğiz. Bu görev anlayışıyla başladığımız İlkadım Kent Konseyi çalışmalarında tüm sivil toplum kuruluşları gibi İlkadım Belediyesi'nin bizlerle birlikte yer alması çalışmalarımızın daha etkin yürütülmesinde etkili olacaktır" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)