Alexa

İlkadım SKM'den Yalan Anket Tepkisi

MHP İlkadım SKM Başkanı Karapıçak, son zamanlarda yanıltıcı seçim anketlerinin ortaya çıktığını belirterek, kamuoyunun bunlara itibar etmemesini istedi

İlkadım SKM'den Yalan Anket Tepkisi

MHP İlkadım SKM Başkanı Karapıçak, son zamanlarda yanıltıcı seçim anketlerinin ortaya çıktığını belirterek, kamuoyunun bunlara itibar etmemesini istedi

MHP İlkadım Seçim Kordinasyon Merkezi Başkanı Abdullah Karapıçak halkı yanıltmaya ve kandırmaya yönelik uydurma seçim anketlerine tepki göstererek, her türlü ciddiyetten uzak bu tür anketlere rağbet edilmemesini istedi.

İlkadım’da 61 mahallede yapıldığı iddia edilen bir anketi eleştiren Karapıçak seçimi kaybetme korkusuna kapılanların insanlar üzerinde psikolojik baskı kurarak ve yanlış bir algı oluşturarak ahlaki bulmadıkları yöntemlere tevessül ettiklerini, ancak vatandaşın her şeyin farkında olduğunu söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı ve MHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş’a gösterilen ilgi ve teveccühten rahatsız olanların seçim etiğine yakışmayan yöntemler denemeye kalktıklarını belirten Karapıçak, vatandaşı yanıltmaya çalıştıklarını öne sürdü. İlkadım SKM Başkanı Karapıçak, bu nedenle kamuoyunun bilgilendirilmesinin zorunlu hale geldiğini ifade etti.

SON SÖZÜ SANDIK VE HALK SÖYLEYECEKTİR

Abdullah Karapıçak, şöyle devam etti: "Tüm yurtta olduğu gibi Samsun’da, İlkadım’da her zamanki gibi sorumlu, ilkeli ve dürüst olmayı kendimize şiar edindik. Hiçbir adayı incitici tavırlar içinde olmadık. Vatandaşımıza karşı hep doğruları söylemeye gayret ettik. Yanıltıcı bilgi vermedik. Birileri çıkıp sahte anket sonuçlarıyla kendilerini başarılı göstermeye çalışıyor. Seçim yasaklarını bile hiçe sayıyorlar. Bu tür vatandaşı yanıltıcı yalan anket yapanlar 30 Mart akşamı gerçeklerle karşı karşıya kalacaklardır. Sonuca hepimiz saygı duyacağız, çünkü kamuoyunun tercihidir önemli olan. Yalan söyleyerek ayak oyunları ile kendilerini anketlerde önde göstermek isteyenlere halk gereken cevabı verecektir. Korkunun ecele faydası yok” dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE TÜM İLÇELERDE İDDİALIYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanlığı dahil Samsun’un tüm ilçelerindeki adaylarının iddialı olduğunu ifade eden İlkadım SKM Başkanı Karapıçak, İlkadım ilçesinde de belediye başkanlığı seçimlerinde en iddialı adayın Başkan Necattin Demirtaş olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 15:45
YORUM EKLE