İlkadım'da Her Mahalleye Bir Bilgi Evi Projesi Başlıyor

İlkadım Belediyesi gençleri kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarıp topluma kazandırmak için “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi” projesini hayata geçirmeye karar verdi.

Yerel 24.01.2021, 16:10 24.01.2021, 17:25
İlkadım'da Her Mahalleye Bir Bilgi Evi Projesi Başlıyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, gençlerin kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarıp topluma kazandırmak için yapacakları “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi” projesini kısa zamanda her mahalleye kurmayı planladıklarını belirterek, "Bu proje ile çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla sağlıklı gelişimini sürdürebilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlıyoruz” dedi.

Gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak istiyoruz.

ilkadım ilçesinin nüfus yoğunluğu açısında kalabalık ve en genç nüfusuna sahip bir potansiyele sahip olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, yaptığı açıklamada, “Hep birlikte toplu bir dayanışmaya ihtiyacımızın yoğun olduğu bu günlerde bütün çalışmalarımızla insanımıza hayırlı ve zarif bir şekilde dokunmayı amaçlıyoruz. Pandemi sonrası hayata geçirmeyi hedeflediğimiz “Her Mahalleye Bir Bilgi Evi” projemiz ile gençlerimizi sokaktan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak istiyoruz. Bu projedeki amacımız çocuklarımızın spor alışkanlıklarını geliştirmek. Gençleri sokaklardan kurtarıp kendilerini spora adamalarını sağlayarak ,çocuklarımızı milli ve manevi değerleri ile kültürlerine bağlı, kendilerini psikososyal anlamda geliştirmiş, topluma faydalı bireyler olarak yetişmesini desteklemek. Bu anlamda bu projemizi önemsiyorum." dedi.

“Geleceğimizi bilgiyle, sevgiyle yarınlara hazırlamak istiyoruz”

Her mahalleye yapacakları BİLGİ EVLERİ ile geleceğin teminatı olan gençlerin sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracaklarını, kendi  alanında uzman eğitimli eğitimcilerin var olacağı bilgi evlerine gelen gençlerin araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteklerinin yanı sıra eğitim eksiklikleri tamamlanacağını kütüphanelerinde bilgi ve araştırma ihtiyaçlarının giderileceği, sosyal ve sportif aktivitelerle gelişimlerini güçlendirecek, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlayacak bu projenin çocuklar için hayata geçirilecek en büyük sosyal projelerden birisi olacağını belirten Başkan Demirtaş, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, bilgiyle, sevgiyle, yarınlara hazırlanacak” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442