İlkadım'da Trafik Eğitim Pistine İhsan Kalkavan İsmi veriliyor

İlkadım Belediyesi 2021 yılı şubat ayı ilk meclis toplantısı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında gerçekleşti.

Yerel 01.02.2021, 21:36 01.02.2021, 22:26
İlkadım'da Trafik Eğitim Pistine İhsan Kalkavan İsmi veriliyor

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında İlkadım Belediyesi 2021 yılı şubat ayı ilk meclis toplantısı gerçekleşti. 

10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda gündem dışı maddelerden olan “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”nın adının “İhsan Kalkavan Çocuk Trafik Eğitim Parkı" olarak değişmesini içeren gündem maddesiyle ilgili MHP Grup Başkanvekili İbrahim Üstün söz aldı. Üstün, tüm parti grup başkanvekilleri ile daha önceden istişare ettiklerini ve tüm partilerin bir yere isim önerisi getirerek ortak maddede teklif götüreceklerinden dolayı bu maddenin gündeme alınmamasını istedi. Üstün’ün bu çıkışına diğer partilerin temsilcileri İhsan Kalkavan’ın Samsun için önemli bir isim olduğunun altını çizerek, maddenin geçmesini istediler.

Diğer partilerin de belirledikleri isimlerin, bazı yerlere isimlerinin verilmesinin diğer aylardaki meclis toplantılarında gündeme alınması kararlaştırarak, “Çocuk Trafik Eğitim Parkı”nın adının “İhsan Kalkavan Çocuk Trafik Eğitim Parkı" olarak değişmesini içeren gündem maddesi, Şubat ayı meclis gündemine alınarak, komisyona havale edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)