İmamoğlu Rizelilerle Bir Araya Geldi

İstanbul Rize Masası üyeleriyle bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İBB’nin Rize’nin Çayeli ve Fındıklı ilçelerine yaptığı yardımlardan dolayı İmamoğlu’na teşekkür etti.

Yerel 15.09.2020, 12:49
İmamoğlu Rizelilerle Bir Araya Geldi

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İBB’nin Rize’nin Çayeli ve Fındıklı ilçelerine yaptığı yardımlardan dolayı İmamoğlu’na teşekkür etti. Türkiye’deki belediyeleri siyasi ayrıma tabi tutmadıklarını belirten İmamoğlu, “Kim kapısını bize açar ise ya da kim kapımızı çalar ise, elimizden gelen desteği yapmaya hazırız."dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Rize Masası üyeleriyle Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda; CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve İstanbul Rize Masası Başkanı Necati Ekşi birer konuşma yaptı. 

İmamoğlu burada yaptığı konuşmada

“Belediyeleri de siyasi ayrıma tabi tutmuyoruz. Kim kapısını bize açar ise ya da kim kapımızı çalar ise, elimizden gelen desteği yapmaya hazırız. ‘CHP’nin bir ferdiyim, CHP’li bir belediyeye destek olurum…’ Bu anlayışa asla ve asla sahip değiliz. Tam aksine; her belediyeye koşarız. Bir yörede bir ihtiyaç, bir sıkıntı varsa, koşarız. Bakmayız Çayeli’nin belediyesi hangi belediye. Yarın bir başka belediye olacaktır. Aynı tavrımızla yola devam edeceğiz.” dedi.

Rize'ye destek olmak, benim de boynumun borcudur

Siyasi partilerin bir hizmet aracı olduğunu ifade eden İmamoğlu, "Bizim gibi kabiliyetli insanların olduğu bir toplumda ya da medeniyetin en üst seviyede var olduğu bu topraklarda ben bunu kabul edemem; kabullenemem. Kaldı ki, Karadeniz’in her bir ferdi, bireysel anlamda iradeleri güçlü, karakterli, kararlı insanlardır. Yani tahakküm altında olmayı kabul etmezler. Toplumumuzun genelinde de aslında bu bakış vardır. Her ne kadar burada siyasi temelli bir buluşma organize edilmişse de aslında Rize’nin tümüne eşitlikçi bakabilen, Rize’ye hizmet edebilme adına koşan, emek harcayan bir toplulukla da buluştuğumu hissettiğim için bunları söyledim. İBB Başkanı’nız olarak, bir hemşehriniz olarak, İstanbul’dan Rize’ye her zaman en doğru, en akılcı adımları atmak, yatırımları yapmak ve destek olmak, benim de boynumun borcudur” diye konuştu.

Zor günleri atlatacağız

Ekonomik anlamda da zorluklar yaşanacağına vurgu yapan İmamoğlu, yardımlaşma ve paylaşma konularının öne çıkacağını belirterek, “Bu zor günlere, bir dayanışma ruhu içerisinde, bir seferberlik ruhu içerisinde, sıkı sıkıya sarılalım” dedi. “Bireysel düşünecek ya da birbirimize bireysel bakacak pozisyonda değiliz. Dayanışma ruhu önemlidir." ifadelerini kullanan İmamoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti’nin bu zor günleri de atlatacağına, güçlü bir demokrasiyi elde etme konusunda da yoğun bir işbirliği içerisinde, yoğun bir geleceğe hazırlık yapacağına olan inancım tamdır. Bunu büyütmek adına, herkesle buluşabilmeyi, sohbet edebilmeyi, fikir özgürlüğü içerisinde herkesin birbirini anlayışla dinleyebildiği ortamları yarattıkça, göreceksiniz, aksi düşünceler bu toplumda karşılık bulamayacaktır. Bu manada da Türkiye’nin gerçekten girişimci, kimlikli ve çok güzel işlere imza atmış bireylerinin doğduğu ve var olduğu Rize kentinin de sorumluluğu bir başkadır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı