'İNSAN OLMAK ADINA İSYAN EDİYORUM'

Türk Eğitim_sen Samsun 1 Nolu şube Başkanı Levent Kuruoğlu başarısı gözler önünde olan insanların görevden alınmasını kabul edemiyorum "Böyle bir anlayışa insan olmak adına, emek adına, alın teri adına isyan ediyorum”dedi.

Yerel 04.09.2014, 22:54 05.09.2014, 14:40
'İNSAN OLMAK ADINA İSYAN EDİYORUM'

 Türk Eğitim_sen Samsun 1 Nolu şube Başkanı Levent Kuruoğlu başarısı gözler önünde olan insanların görevden alınmasını kabul edemiyorum "Böyle bir anlayışa insan olmak adına, emek adına, alın teri adına isyan ediyorum”dedi.

 

 Kuruoğlu,  4 yıllık görev süresini dolduran okul müdürlerinin yeniden değerlendirilip puanlandırılması yönteminin yanlı uygulandığını iddia etti. Okul müdürü değerlendirilmelerinin objektiflikten uzak, tamamen yanlı bir şekilde yapıldığını, performansından ziyade okul müdürünün siyasi görüşünün ve sendika üyeliğinin sorgulanarak değerlendirildiğini belirtti. İktidarın Kirli emellerine teslim olmayacaklarını Karnı geniş insanlar olmadıklarını vurgulayarak “hayatı şereflice yaşamak derdinde olan insanlarız” dedi.

 

 Kendi iktidarlarını devam ettirmek anlamındaki kirli tezgâhlarına teslim olmak da mümkün ama biz teslim olmayacağız. Midesi geniş olanlar Türkiye koşar adım diktatörlüğe giderken, demokrasiden, hukuk devleti ilkesinden uzaklaşırken, bütün bunları sineye çekebilir ama biz Türkiye Kamu-Sen olarak Allaha şükürler olsun karnı geniş insanlar değiliz. Biz hayatı şereflice yaşamak derdinde olan insanlardanız. Hiçbir makam bizim yaşanan olaylara karşı kayıtsız kalmamızı gerektiremez.” Dedi.

 

EMEK VE ALINTERİ ADINA İSYAN EDİYORUM”

 

Kuruoğlu açıklamasında, okul müdürlerinin hangi sebeplerle görevden alındıklarının önemli olduğunun altını çizdikten sonra "Alınabilir, 'alınmaz' demiyoruz ama başarısızsa, liyakatı, kabiliyeti, sevk ve idare gücü yoksa alınabilir. Ama açıkça başarısı gözler önünde olan insanların görevden alınmasını kabul edemiyorum "Böyle bir anlayışa insan olmak adına, emek adına, alın teri adına isyan ediyorum”dedi.

 NİYE VERMİYORSUN NEYİ SAKLIYORSUN!

 Levent Kuruoğlu Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin’e seslenerek: “Bilgi edinme yasasına göre okul müdürlerine verdikleri puan çizelgesini istedik vermeyeceklerini bildirdiler. Niye vermiyorsun neyi saklıyorsun. Yüreğiniz varsa açıklayın. Utanmayın bilin ki bir gün tüm gerçekler ortaya çıkacaktır. Siyasi iktidarın yaverlik görevini üstlenen Aytekin Girgin bilmelidir ki, Samsun Samsun olalı Milli Eğitim de onun dönemindeki kadar zulüm görmemiştir.” Dedi ve Girgin’in Türk Eğitim-Sen’i ziyareti esnasında “puanlamada haksızlık yapanın boğazını sıkarım” dediğini hatırlattı.

 

 

AKP iktidarından, Milli Eğitim Bakanından Samsun Valisinden, Samsun Milli Eğitim Müdüründen artık hiçbir beklentilerinin olmadığını kendilerine de hiçbir güvenin kalmadığını vurgulayan Levent Kuruoğlu Adalet için hakkımızı aramak için mahkemeye gidiyoruz. Kanunlar çerçevesinde hakkımızı arayacağız. Örgütlü bir şekilde okul müdürlerinin hakkını gasp eden, çocuklarımızın geleceğini torpilli müdürlere emanet edenler hakkında bugün Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz.”dedi.

 

Yorumlar (0)