banner434

İŞİTME ENGELLİLER İFTARDA BULUŞTU

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Müftülüğü tarafından işitme engelliler onuruna düzenlenen iftar programına katıldı.

Yerel 21.04.2022, 21:29
İŞİTME ENGELLİLER İFTARDA BULUŞTU

Fatsa Müftülüğü tarafından Ramazan ayının 19.akşamında işitme engelliler için düzenlediği iftara Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, işitme engelli olan babası Faruk Kibar, eşi Esra Kibar ve çocukları birlikte katıldı.

İşaret diline hakim olan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın işitme engellilerle samimi sohbeti dikkat çekti. Her masayı tek tek dolaşan Başkan Kibar yanına gelen işitme engelli vatandaşlarla bol bol sohbet etti ve kendileri hatıra fotoğrafı çektirdi.

“ İKİ YIL ARADAN SONRA YENİDEN BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLU OLDUK”

İftar yemeği sonrası konuşma yapan İlçe Müftüsü Hamza Bayram, “Sizlerle ilk iftarımızı 2019 yılında Fatsa’ya atandığım yıl yapmıştık. Ondan sonra salgın hastalık nedeniyle 2 yıl ara verdik normalde içtiğimiz şu günlerde istedik ki Müftülüğümüzün çatısı altında kurumumuzun bünyesinde bir araya gelelim istedik. Sayın Belediye Başkanımız da sizinle bir arada olmaktan memnuniyet duyacağını söylemişti. Ben kendisine davetimizi kırmadığı için teşekkür ederim.” dedi.

“İŞİTME ENGELLİLERİMİZE BELEDİYEMİZDE KOLAYLIK SAĞLAYACAĞIZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise, “Ben de bir işitme engelli babanın evladıyım. Sizlerin bir taraftan kardeşi bir taraftan sesi ve temsilcisi tercümanı olmak istiyorum. Sizler için yapabileceğim ne olursa belediyemizin kapısının her zaman sizlere açık olduğunu ifade etmek istiyorum. İşaret dili noktasında da belediyemizde personellerimize bu konuda eğitimler vererek sizlerle iletişim kurma noktasında kolaylıklar sağlanacağını da belirtmek isterim. Yaklaşık 2 yıldır böylesine güzel sofralarda bir araya gelmeyi özlemiştik. Rabbime hamdolsun ki, sizlerle böyle güzel sofralarda buluşuyoruz. Rabbim bizleri bu sofralardan ayrı bırakmasın. Geleneksel hale gelmiş bu güzel etkinlikte bir sonraki yıl yine bir araya geliriz inşallah. Ben bu güzel organizasyonun tertibinde sizlerle her zaman iletişim kurmakta büyük emek veren Yusuf hocama ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sizlerle bizleri buluşturan kıymetli Müftümüze ayriyeten teşekkürlerimi şükranlarımı iletmek istiyorum.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)