Alexa

İsmail Ok, Balıkesir'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yılı Mesajı Yayımladı

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yılı Mesajı Yayımladı.

İsmail Ok, Balıkesir'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yılı Mesajı Yayımladı

Balıkesir'in Düşman İşgalinden Kurtuluş Yılı Mesajı Yayımlayan İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, "Kuvay-ı Milliye, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş bir milletin yeniden doğuş hareketidir. Balıkesir de yakılan Kuvay-ı Milliye  meşalesinin ışığı tüm Anadolu'yu sarmış, bizleri saran, ısıtan bir Türkiye Cumhuriyeti'nin müjdecisi olmuştur." dedi.

Milletvekili İsmail Ok"un yazılı basın açıklaması şöyle:

Kurtuluş günleri, tarihe not düşmenin yanında, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemli günlerdir. Altı Eylül tarihi yalnızca Balıkesir’in düşman işgalinden kurtulduğu bir tarih değil aynı zamanda tüm vatanın bağımsızlığa kavuştuğu gurur yüklü bir gündür.

Balıkesir, Yunan ordularını İzmir çevresinde 14 aya yakın engellemiş ve Ankara'da milli hükümetin kuruluşu ve milli orduların hazırlanması için altın değerinde zaman kazandırmıştır. Balıkesir Heyeti Merkeziyesi, Kurtuluş Savaşı'nın silahsız, teşkilatsız, disiplinsiz ama her şeyden önce inançsız yapılamayacağının bilincinde olan vatanseverlerce kurulmuş ve tam bir devlet ciddiyetiyle yöneltilmiştir. Balıkesir'in yiğit evlatları, kendi imkanlarından gayrı hiçbir yerden yardım almaksızın, kurtuluşa ulaşmak için üzerlerine düşen görevi tam anlamıyla başarmışlardır. Güzel yurdumuzun hemen her köşesinde o günlerde başlatılan ve dünya savaş tarihine altın harflerle yazılan muharebeler ve mücadeleler sonucunda bu günlere gelinebilmiştir.

Bu nedenle başta Gazi M.Kemal ATATÜRK olmak üzere, Alaca Mescit'te mücadeleyi başlatan 41 bayrak adamı, Karesi Mebusu Mehmet Vehbi beyi, Yırcalızade Şükrü efendi, Hasan Basri Çantay hoca ve tüm Kuva-yı Milliye şehitlerini rahmet ve minnet ile yad eder, Balıkesir'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıl dönümünü kutlarım.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 12:19
YORUM EKLE

banner331