banner434

banner433

İsrafın Önüne Geçilecek Proje İçin İlk Adım

İlkadım Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yoğun yerleşim olan bölgelerde, çöp kutularının yanına 'bayat ekmek toplama kutuları' konmaya başladı.

Yerel 23.02.2022, 12:49 23.02.2022, 13:45
İsrafın Önüne Geçilecek Proje İçin İlk Adım

Çöp konteynerlerinin yanlarına monte edilen kutular yerden 120 cm yüksekliğinde ve yaklaşık 7-8 kilo bayat ekmek alacak kapasitede.

İsrafın önlenmesi ve “Sıfır Atık’a” destek olan sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Şu ana kadar ilçemizde 15 tane bayat ekmek toplama kutusu monte edildi. Şu anda bir deneme uygulaması başlattık. Amacımız her gün çöpe giden kilolarca bayat ekmeği, sokak hayvanları bakımevindeki sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanmak. Çöpe giden ekmekleri ekonomik değer olarak geri dönüştürmek. Ben İlkadım’lı  hemşehrilerimden rica ediyorum. Lütfen çöp konteynerlerine çöplerini atarken, bayat ekmekleri bir poşette veya direkt olarak bu kutulara atsınlar. Hem sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlasınlar hem de ekmeklerin çöp olmasının önüne geçsinler. Uygulama başarılı olursa yaygınlaştıracağız" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)