İstiklal Marşı, Bağımsızlık Mücadelemizin Abidevi Eseridir

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 101’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yerel 11.03.2022, 15:22
İstiklal Marşı, Bağımsızlık Mücadelemizin Abidevi Eseridir

İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle andı.

Büyük fedakarlıklarla kazanılan İstiklal mücadelesinin milli şair Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralarıyla ebedileştirdiğini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, " İstiklal sevgisi ile dolu vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 101. yıldönümünü kutlamaktayız. İstiklal Marşımız, Kurtuluş mücadelemizde milletimizin yaptığı kahramanlıkların, yazdığı destanların dizelere dökülmüş halidir. Büyük zorluklarla kazanılmış bağımsızlık mücadelemizin abidevi ifadesi olan İstiklal Marşımız, bağımsız yaşama tutkumuzun hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olmuştur. İstiklal Marşımız sadece geçmişimizi değil, geleceğe dair hayallerimizi de kapsar. Bu nedenle özellikle gençlerimiz, İstiklal Marşımızı dikkatlice, özümseyerek okumalı ve bir rehber olarak görmelidir” dedi.

MİLLETİMİZİN RUHUNA TERCÜMAN OLMUŞTUR”

Türk milletinin ruhuna tercüman olan İstiklal Marşı’nın milli birlik ve beraberliği en güzel biçimiyle vurguladığını kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ‘İstiklal Marşı benim eserim değil, Türk Milleti’nin eserdir’ diyerek bize İstiklal Marşı’nı bizlere emanet bırakmıştır. İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün yıldönümünde ‘Allah, bir daha bu millete İstiklal Marşı’nı yazdırmasın’ diye dua ediyoruz. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 101. Yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. " diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)