İyi Parti'den İstifa Etti İlk Parti'nin Başkanı Oldu

İyi Parti'den istifa eden Gökhan Cıgalı, Serra Otel’de düzenlediği basın toplantısında İlk Parti Samsun İl Başkanlığı görevini üstlendiğin açıkladı.

Yerel 21.01.2021, 19:21 21.01.2021, 19:54
İyi Parti'den İstifa Etti İlk Parti'nin Başkanı Oldu

İyi Parti yedek Meclis Üyesi Gökhan Cıgalı, Serra Otel’de düzenlediği basın toplantısında İyi Parti’den istifa ettiğini belirterek, İlk Parti Samsun İl Başkanlığı görevini üstlendiğin açıkladı.

Cıgalı, 20 Ocak tarihinde elim bir kaza sonucunda hayatını kaybeden Samsunsporlu oyuncuları rahmetle anarken bu pandemi döneminde özveriyle çalışan sağlık personeline de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Siyasi hayatına inandığı ve büyük umutlarla bağlı bulunduğu  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderliğindeiyi Prti'ye katıldığını, Samsun’da tanınmış bir iş insanı olarak iyi Parti kimliği ile yapılan yerel seçimlerde gece gündüz, maddi ve manevi olarak çalıştıklarını belirter Gökhan Cıgalı, "Bizler bu davanın çilesine, dikenine severek aday olduk. Makam ve koltuk hırsı olmadan fedakarlık yaptık. Ne yazık ki hiçbir istişare nezaketi olmadan yönetim kendi ego ve hırslarına alet olunca bizlere de dışlanmak kaldı. Ulusal, görsel ve sanal basında görüldüğü gibi Cumhur İttifakının aday belediye başkanını destekleyip arkasında boy boy poz verenler riyakatsız onlarca insana belediyelerde makam ve koltuk verildi. Biz bu durumlara Liderimiz Meral Akşener’in hatırı için hem sustuk hem de hizmet ettik. Pandemi döneminde kimse partiye gelmezken biz vatandaşın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Bazı şeylerin iyiye gitmediğini ve bazılarının kendi menfaatlari için çalıştığını tespit ederek yetkililere iletmemize rağmen ötelendik ve kenara itildik’’ dedi.

Erhan Usta’nın İyi Parti’ye katılmasını da değerlendiren Gökhan Cıgalı, Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın Genel Başkanımız Meral Akşener’in daveti ile İyi Pati saflarına katıldığına, Samsun’da İyi Parti teşkilatının fikri bile alınmadan yapıldığına dikkat çeken açıklamada bulundu.

İlk Parti’ye geçiş sürecini de basın mensupları ile paylaşan Cıgalı’’ Değerli basın mensupları yaşanan bu gelişmenin ardından İlk Parti Genel Başkanı 17. Dönem Milletvekili Dr. Süleyman Yağcıoğlu tarafından bizzat davet edildim. Bu davet sonucunda inandığım ideallerimin Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki proje ve programları ile vatandaşlarımızın hak ettiği yaşam düzeyini Sayın Süleyman Yağcıoğlu’nun tecrübesi ile gerçekleştireceğime ‘’İlk Parti’’nin siyasetinde önemli bir yerim olacağına inandığım için İlk Parti ile birlikte çalışma kararı aldık. Sayın genel başkanımızın teveccühü ve onayı ile 18/01/2021 tarihi 296 sayılı talimatı ile Samsun İlçe teşkilatımızı yeniden kurmak üzere yetkilendirildim. Bu hususta Samsun Valiliği’miz ile gerekli yazışmaları başlatacağız. Pandemi sürecinde olmamıza ramebn buraya gelen ve bizleri yalnız bırakmayan başta basın mensupları olmak üzere bütün yol arkadaşlarımıza, destekçilerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)