İYİ Partili Eryılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret etti.

Yerel 10.01.2021, 15:13 10.01.2021, 15:20
İYİ Partili Eryılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimini ziyaret eden İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Tüm baskı ve sindirme politikalarına rağmen doğruyu ve gerçeği yazan, kalemini silah olarak değil kamuoyunu bilgilendirmek için kullanan tüm gazetecilerin gününü kutluyorum” dedi. 

Gazetecilerle buluşan Eryılmaz, iktidarın basın kuruluşları ve gazeteciler üzerinde korku sopasını kullandığını söyledi. 

İYİ Partili Eryılmaz, “10 Ocak, ülkemizde 1961 yılından bu yana basın mensuplarını onurlandırmak için Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Ne yazık ki günümüzde basın kuruluşları ve gazeteciler gün be gün kan kaybediyor. İktidar; gerek mahkemeler, gerekse kamu kurumlarıyla basını susturmaya, sindirmeye çalışıyor. Kalemini silah olarak değil, kamuoyunu bilgilendirmek için kullanan, doğruyu ve gerçeği özgürce yazan gazeteciler cezaevi ve işsizlikle, gazeteler ve televizyonlar ise RTÜK ve Basın İlan Kurumu’nun haksız cezalarıyla karşı karşıya kalıyor. İktidar, Türk medyasını esir almaya çalışıyor” dedi.

“TÜRKİYE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE 180 ÜLKE ARASINDA 154’ÜNCÜ”

 İktidarın basın özgürlüğü alanında Türkiye’yi korkutucu bir noktaya getirdiğini dile getiren Eryılmaz, “Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün açıkladığı son verilere göre Türkiye, basın özgürlüğü alanında 180 ülke arasında 154. oldu. Raporda, Türkiye’de internet üzerinden sansürün de ciddi bir oranda arttığı ifade edildi. Dünya genelinde hala Türkiye, en fazla gazetecinin tutuklu olduğu ülkelerden biri. Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Brunei ve Bangladeş, basın özgürlüğü alanında Türkiye’den üst sıralarda yer alıyor. İktidar her alanda olduğu gibi basın özgürlüğü alanında da korkutucu ve rezalet bir sınav veriyor” diye konuştu. 

“BASININ VE KAMUOYUNUN NEFES ALDIĞI BİR TÜRKİYE VADEDİYORUZ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Tüm bu karanlık ve korkutucu tablo, insan hakları ve basın özgürlüğünü içselleştiren İYİ Parti iktidarıyla sona erecek. Gazetecilerin işsizlikle, cezaeviyle korkutulmadığı, medyanın RTÜK ve Basın İlan Kurumu’nun sopasıyla karşı karşıya bırakılmadığı, gazetecilik mesleği için hazırlanan kanunların güncellendiği, İnternet Yasası’nın bir an önce çıkarıldığı, kamuoyunun ve basın kuruluşlarının nefes aldığı bir Türkiye vadediyoruz. Bu vesileyle, Manisa’da yerel ve ulusal medya kuruluşlarında gece gündüz demeden çalışan, sesimizi kamuoyuna duyuran tüm gazeteci dostlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, her zaman yanlarında olduklarımızı bir kez daha belirtiyorum”

BU DEFA GAZETECİLER POZ VERDİ, ERYILMAZ ÇEKTİ

Ziyaretin sonunda gazeteciler, Manisa Gazeteciler Cemiyeti önünde poz verirken, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz da fotoğraf makinesini alarak gazetecilerin hatıra fotoğrafını çekti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)