İzmit'te Boş durmuyorlar. Erzak yardımı tam gaz

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Dernek çatısı altında erzak dağıtımı yapılıyor. Seçim akşamında erzak dağıtılması ortalığı ayağa kaldırdı.

Yerel 31.10.2015, 23:27
İzmit'te Boş durmuyorlar. Erzak yardımı tam gaz
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, gece yarısı bazı mahallelerde erzak dağıtılması CHP'yi ayağa kaldırdı.

Erzakların, bir dernek çatısı altında yaptırıldığını belirten  CHP'liler , emniyete giderek şikayetçi oldu.

1 Kasım seçimlerine saatler kalırken, İzmit'te ilginç gelişme yaşandı.

İzmit'in bazı mahallelerinde gece yarısı minibüs ve kamyonlarla erzak dağıtımı yapıldı. Dağıtım özellikle Roman vatandaşların yaşadığı mahallelerde yapıldığı belirtildi. Yardımın, bir dernek çatısı altında yapıldığı kaydedildi. Yardımın seçime saatler kala yapılması dikkat çekti. Yapılan yardımlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde vatandaşlar, "Erzak dağıtılıyor dediler' bizde geldik almaya. Başkanımızdan Allah razı olsun. CHP'ye kolay kolay oy vermeyiz" dediği duyuluyor.

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, çekilen videoları sosyal paylaşım adresi Facebook'tan paylaştı. Küçükkaya, paylaşımında, "Sevgili vatandaşlarım. Alın size son gece operasyonu. İzmit ilçesindeki bir çok mahallede bu dağıtımlar sürüyor. Plaka açık dağıtanlar belli. Sevgili vatandaşlarım alın o koliler zaten sizin paranızla alınmış mallar. Lakin oyunuzu bu koliler uğruna ipotek etmeyin. Emin olun bu zihniyetten kurtulduğunuzda bu koliler için gece yarısını beklemeye gerek kalmadan istediğiniz yerden kendi paranızla alacağınız bir ekonomiye kavuşacaksınız. Son sözümüz yine Önce Türkiye." ifadelerini kullandı. Küçükkaya, yardımın bir dernek çatısı altında yapıldığını belirtti. Küçükkaya, ayrıca, paylaşımında, "Kaymakamımız ve emniyet müdürümüze bilgi verildi. 50 metre ötedeki karakolumuzuda uyandırdık. Önce Türkiye." dedi. 

Öte yandan, olayı haber alan CHP'liler de harekete geçti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ile bazı partililer emniyete giderek konuyla ilgili şikayette bulundu.

CİHAN
Yorumlar (0)