İzzet Altunbaş, Havza Belediye Başkanı Özdemir'i Ziyaret Etti

Balkan Türkleri Konfederasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Altuntaş, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Yerel 07.08.2021, 14:10 07.08.2021, 17:36
İzzet Altunbaş, Havza Belediye Başkanı Özdemir'i Ziyaret Etti

Balkan Türkleri Konfederasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altunbaş ve beraberindekiler Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Başkan Özdemir'i makamında ziyaret eden  İzzet Altuntaş, Balkanlarda yaşan Türklere yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Altuntaş konuşmasında, “Bizler Balkan Türkleri Derneği olarak 15 senedir Balkanlarda yaşayan kardeşlerimizin konumlarını, Osmanlı'dan bugüne kadar orada sürdürülen dinimizi, dilimizi ve Türklüğü yaşatan kardeşlerimiz için çabalıyoruz.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise ziyaretten dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Özdemir konuşmasında, "Havza Belediyesi olarak Balkan Türkleri ile geçmişte kurulan ilişkileri daha ileriye taşıma gayretinde olduklarını belirterek; “Balkanlar ve Balkan Türkleri bizlerin parçası. Kardeşlerimiz ile olan iyi ilişkilerimizi geliştirerek arttırma gayretindeyiz. Bizler ile Balkan Türkleri kardeşlerimiz arasında köprü vazifesi gören Balkan Türkleri Konfederasyonumuzun yetkililerine teşekkür ederim.” dedi.

Balkan Türkleri Konfederasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altunbaş’a ziyarette Eski Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Hüseyin esen eşlik etti.


 


 


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)