Kadıköy'de Kabotaj Bayramı Kutlandı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kadıköy Fenerbahçe’de düzenlenen yelken yarışları ile kutlandı.

Yerel 01.07.2019, 23:33 02.07.2019, 00:05
Kadıköy'de  Kabotaj Bayramı Kutlandı

 Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kabotaj Bayramı’nın önemine değinerek, “Ülkemizi tam bağımsız bir şekilde yönetmek istiyorsak denizlerimize, limanlarımıza, karasularımıza sahip çıkmak zorundayız” dedi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kadıköy Fenerbahçe’de kutlandı.

Saat 13:00’te Fenerbahçe’de düzenlenen yarışta 4 kategoride dereceye giren 16 sporcuya ödüllerini Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Oltulu, İstanbul İl Yelken Temsilcisi Tamer Dökmeci, İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan verdi.

İstanbul Yelken Kulübü ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile gerçekleşen kutlamada konuşan Başkan Odabaşı, Kadıköy Belediyesi olarak gelecek yıl daha coşkulu kutlayacaklarını ve Kabotaj Bayramında Kadıköy yarışı düzenleyeceklerini söyledi.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı konuşmasına şu şekilde devam etti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı ile başlayan Milli Mücadele’nin yüzüncü yılındayız. Eğer ülkemizi tam bağımsız bir şekilde yönetmek istiyorsak denizlerimize, limanlarımıza, karasularımıza sahip çıkmak zorundayız. Eğer sahip çıkmazsak 100 yıl önce yapmış olduğumuz mücadelenin bir benzerini yapmak mecburiyetinde kalabiliriz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk büyük devlet adamlığını gösterip, olmazsa olmazlardan biri olarak, limanların ve tüm karasularının Türkiye’ye devrini sağlamıştır. Kadıköy Belediyesi olarak önümüzdeki yıl daha coşkulu kutlayacağız, Kabotaj Bayramında Kadıköy yarışı düzenleyeceğiz” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442