Kapatılan İş yerlerinden Kira Ücreti Alınmayacak!

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgeyle kapatılan işyerlerinden Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ait olan kiracılarından bu süreçte kira ücreti alınmayacağını duyuruldu.

Yerel 19.03.2020, 15:14 12.04.2020, 03:26
Kapatılan İş yerlerinden Kira Ücreti Alınmayacak!

Koronavirüs tedbirleri ile ilgili Manisalı vatandaşların yanında olduklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgeyle kapatılan işyerlerinden Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ait olan kiracılarından bu süreçte kira ücreti alınmayacağını duyurdu.

Coronavirüs Nedeniyle Kapatılan Yerler

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra vatandaşın yanında olduğunu açıkladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Manisalı vatandaşlara destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Cengiz Ergün, İçişleri Bakanlığının ek genelgesini hatırlatarak, Genelgeyle Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine 16.03.2020 pazartesi saat 24.00 itibariyle durdurulduğunu hatırlattı.

Başkan Ergün, bu kapsamda genelgede belirtilen işyerlerine dahil olan ve kapatılmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi, Besot A.Ş. ve MANULAŞ A.Ş.’ye bağlı işyerlerindeki kiracılardan kriz bitinceye kadar kira alınmayacağını duyurdu.

Ergün, Büyükşehir Belediyemiz ve belediyemizin iştiraki olan MANULAŞ A.Ş. ile Besot A.Ş tarafından kiraya verilen bazı işyerleri de koronavirüsle mücadele kapsamında kapatıldığını belirterek, "Buradaki kiracılarımızın bu süreçten etkilenmemesi için süreç normale dönene kadar kiracılarımızdan kira ücreti alınmayacağını belirtmek istiyorum. Hemşehrilerimiz uyarılara dikkat etsinler ve mümkün olduğunca dışarıda fazla vakit geçirmesinler. Bu süreci hep birlikte olumlu bir şekilde atlatmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “Coronavirüs” konulu ek bir genelge göndermişti. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine 16.03.2020 pazartesi saat 24.00 itibariyle durdurulmasına karar verilmişti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)