Karaal'de İçme Suyu Hattı Döşeme Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Yunusemre ilçesine bağlı Karaali mahallesinde başlatmış olduğu 6 kilometrelik içme suyu şebeke hattı döşeme çalışmalarında sona gelindi.

Yerel 22.08.2022, 18:06
Karaal'de İçme Suyu Hattı Döşeme Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerdeki içme suyu hattı ve altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Karaali mahallesinde başlatılan 6 kilometrelik içme suyu şebeke hattı döşeme çalışmalarında sona gelindi. 5 Milyon TL yatırım bedeline sahip olan çalışma tamamlandığında bölgedeki içme suyu sorunu çözüme kavuşmuş olacak.

“İçme suyu ihtiyacı en üst seviyede karşılanacak”

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Dünya Bankası Kredisi ile Muradiye Mahallesi başta olmak üzere Karaali, Yağcılar ve Evrenos Mahallelerinin altyapısını yenileceğiz. Ancak geçmişte olduğu gibi bugün de kısmi çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretecek adımlar attık. Bu kapsamda, 5 milyon TL yatırım bedeliyle Karaali Mahallemizde Haziran ayında başlattığımız çalışmaların yavaş yavaş sonuna gelindi. Çalışmalarımız tamamlandığında mahalle sakinlerimizin içme suyu ihtiyacını en üst seviyede karşılamış olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)