Karabüklü İşletmeci, Kazancını Şehit Ailelerine Bağışladı

Karabük’te kafeterya işleten Nevzat Kazangirler, Antalya-Fenerbahçe maçının yayınlandığı bu akşamki kazancını şehit ailelerine bağışladı.

Yerel 12.12.2016, 23:43 13.12.2016, 00:28
Karabüklü İşletmeci, Kazancını Şehit Ailelerine Bağışladı
Üniversite öğrencilerinin yoğun bulunduğu 100. Yıl Mahallesi'nde kafeterya işleten Nevzat Kazangirler, geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrası meydana gelen hain terör saldırısında şehit olanlar için anlamlı bir kampanya yaparak, Antalya-Fenerbahçe maçının yayınlandığı bu akşamki kazancını şehit ailelerine bağışlayacağını duyurdu. Bunun üzerine Beşiktaş taraftarları da maça ilgi gösterdi.

Beşiktaş taraftarı olan Murat Orhan, İstanbul’da 44 kişinin hayatını kaybetmesinin herkesi üzdüğünü söyleyerek, “Karabük’te veya Türkiye genelinde şehit yakınlarına destek veren esnaflarımız var. Böyle bir olay sonrasında sosyal medya üzerinden kafeterya işletmesinin kampanya başlattığını öğrendim. Bütün takımlar Türkiye’nin takımlarıdır. Beşiktaş stadı önünde bir saldırı gerçekleştirildi ama Fenerbahçe maçına Beşiktaş taraftarı olarak gelmeyi yeğledim. Herkesin duyarlı olmasını diliyorum. Ülkemiz dönem dönem böyle virajlardan geçiyor. Türkiye bir bütündür ve bütün kalacaktır” dedi.

Kafeterya işletmecisi Nevzat Kazangirler ise, hain terör saldırısı sonrası haftanın son maçında Fenerbahçe taraftarının yoğun geldiğini bildiğinden maç izleme gelirini şehit ailelerine bağışlama kararı aldıklarını söyledi.

 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
banner442