Alexa

Karapıçak'tan Sağduyu Çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Seçim Koordinasyon Merkezi ‘nden yapılan açıklamada seçim sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm yurtta olduğu gibi ilkadım’da da seviyeli ve ilkeli politikasını korumakta kararlı olduğu belirtildi.

Karapıçak'tan Sağduyu Çağrısı

 Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Seçim Koordinasyon Merkezi ‘nden yapılan açıklamada seçim sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm yurtta olduğu gibi ilkadım’da da seviyeli ve ilkeli politikasını korumakta kararlı olduğu belirtildi.


Milliyetçi hareket Partisi İlkadım SKM Başkanı Abdullah Karapıçak MHP’nin İlkadım’da ki seçim çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Belediye başkanlarının seçileği 30 Mart’a az bir süre kala seçim meydanlarında hararetin yükseldiğini söyleyen Karapıçak:” Seçimler yaklaştıkça hararet yükseliyor. Bilgi kirliliği artıyor. Samsun’da afiş, pankart gibi abartılı reklam malzemeleriyle çevre kirliliği tetikleniyor. Kanunen asılması yasak olan veya asılması uygun olmayan yerlere de reklam panoları asılıyor. Sayın Valimizden özellikle buna dikkat edilmesini de istirham ediyoruz. “dedi.

Türkiye’nin her yerinde bir seçim heyecanı yaşandığını, bu heyacanın gayet normal olduğunu belirten Karapıçak’’ Seçimlerde taşkınlığa, haksızlığa,iftira ve karalamalara, saldırılara, hak ve hukuka tecavüz etmediğimiz müddetçe, saygı ve hoşgörü çerçevesi içinde bir seçim heyecanını normal karşılıyoruz. Bizleri idare edecek başkanlarımızı seçiyoruz. Seçim propogandalarının başladığından bu yana özellikle dikkat ettiğimiz hususlardan birisi diğer parti adaylarına karşı onur kırıcı, aşağılıyıcı bir tutum ve davranış içine girmemek olmuştur.Seçim meydanlarında diğer adayları aşağılayarak, karalayarak, aslı astarı olmayan bilgi ve belgelerle  propoganda yolunu tercih etmedik. MHP adayımız Sayın Necattin Demirtaş hiçbir konuşmasında bu tür propagandalara tevessül etmedi. Esas olan İlkadımlılara hizmet etmektir. “şeklinde konuştu.

İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş’ın her zaman seviyesini koruduğunu,ilkeli ve sorumlu davrandığını, hiç kimseye çamur atmadığını, yalan yanlış bilgilerle seçim meydanlarında nutuk çekmediğini ifade eden Karapıçak:’’ Seçimler bir hizmet yarışıdır. Adaylar meydanlarda yapacağı hizmetleri anlatır. Projelerini ortaya koyar, Neyi nasıl, neden yapacağını açıklar.  Vatandaşın hoşuna gider veya gitmez bunun cevabını sandıkta verir. Vatandaşlarımız kime inanır, güvenirse onun peşinden gider, ona oy verir ve belediye başkanı seçer. O’da bizi yönetir.’dedi.

Belediye hizmetlerinin sadece Ak Partiyle geleceğini iddia eden zihniyet, vatandaşın üzerinde korku imparatorluğu kurduğunu iddia eden Karapıçak, İnsanlar üzerinde korku imparatorluğu kurarak “Ak Parti gelirse hizmet gelir” gibi ifadelerle insanları psikolojik baskı altına almayı doğru bulmuyoruz. Biz de o zaman deriz ki, bir önceki dönemde ilkadım’ı siz yönetmiştiniz, fazlalık ne yaptınız? Demirtaş ilklere imza atıp örnek projeler gerçekleştirdi.Arkasında hükümet mi vardı? diye sorarız. Madem böyle bir gücünüz vardı neden o zaman yapmadınız?  Necattin Demirtaş beş yıllık belediye başkanlığı döneminde ne söylediyse katlayarak yaptı, sözünü tuttu. inanıyoruz ki bu günde ne söylerse yarın fazlasıyla yapacaktır. Geçmişe bakarak geleceğe yön verebiliriz. Geçmişte güzel ve faydalı çalışmalar yapan başkanlara  yeni şanslar, fırsatlar vererek daha güzel hizmetler yapmasını sağlamalıyız.”dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak hedeflerinin seçimlerin  şaibesiz, kusursuz, insan haklarına ve hukukuna saygılı bir şekilde yaşanması olduğunun altını çizen Karapıçak,kendilerinin bu konuya  özen gösterdiğini, bütün adayların aynı sorumluluk içerisinde hareket etmesini beklediklerini belirtti.

İlkadım Milliyetçi Hareket Partisi Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Abdullah Karapıçak, bütün Türkiye’de olduğu gibi Samsun ve ilçelerinde de belediye başkanlarının örnek alınacak hizmetler yaptığını ve hiçbir haksızlığa, yolsuzluğa ,ayırımcılığa prim vermediğini belirterek, vatandaşların sağduyusuna güvendiklerini, İlkadımlıların bütün adayların geçmişte yaptığı hizmetleri değerlendirerek en sağlıklı kararını vereceğine inandığını,daima kazananın İlkadımlıların olacağını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 16:02
YORUM EKLE